Župne obavijesti: 27. siječnja 2013. (3. ned. kroz god.)

26. siječnja 2013.

Župne obavijesti: 27. siječnja 2013. (3. ned. kroz god.)

1. Župna kateheza za odrasle održana 23. siječnja, imala je za temu „Vjerujem u općinstvo svetih, oproštenje grijeha, uskrsnuće tijela i život vječni“, čime su u Godini vjere zaokružene teme u kojima se upoznavalo i produbljivalo značenje riječi Apostolskog vjerovanja. Susreti se nastavljaju održavati svake srijede nakon mise, u 18.45 sati, u prostorijama Pastoralnog centra. Sadržaj navedenih tema može se pročitati u Katekizmu Katoličke crkve br. 946.-1065.
  2. Susret mladih je svake srijede u 20.30 sati.
  3. Četvrtkom nakon mise ostajemo u euharistijskom klanjanju. Dođite!
  4. Zbor mladih i Mješoviti zbor trajno su otvoreni novim članovima. Pridružite se i učinite nešto lijepo Isusu za ljubav!
  5. Ovaj tjedan je prvi petak u mjesecu, peti u našoj pobožnosti Devet prvih petaka. Toga dana posjećujemo bolesnike koji žele primiti sakramente ispovijedi, pričesti i bolesničkog pomazanja. Oni koji žele da ih svećenik pohodi, neka se jave u Župni ured.
  6. U subotu, 2. veljače, blagdan je Prikazanja Gospodinova u hramu ili Svijećnica, koji se ujedno slavi kao Dan posvećenog života. Sv. mise su u 9 i 18 sati u školi, a blagoslov svijeća bit  će na početku svake mise.
  7. U nedjelju je spomendan sv. Blaža - biskupa i mučenika. Nakon svake mise bit će blagoslov grla.
  8. Ujedno se na prvu nedjelju veljače slavi Dan života. Roditelji su suradnici Božji u darivanju života. Preporučimo Gospodinu roditelje da prihvaćaju i žive taj dar.
  9. U nedjelju, 10. veljače, polazimo na hodočašće u Stepinčev Krašić. Polazak je ispred škole u 9 sati, povratak se planira oko 16 sati, a cijena autobusa je 70 kuna. Više informacija na str. 3 i na plakatu.
  10. Također najavljujemo da je na Stepinčevo večernja misa u našoj Župi u 17 sati, kako bismo u što većem broju mogli sudjelovati na slavlju u Katedrali u 19 sati.
  11. Preporučujemo internetske stranice o Stepincu (2): www.hr.wikipedia.org/wiki/Blaženi_Alojzije_Stepinac

19:00 euharistijsko klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.