Župne obavijesti: 3. studenog 2013. (31. ned. kroz god.)

3. studenoga 2013.

Župne obavijesti: 3. studenog 2013. (31. ned. kroz god.)

Sjednica Župnoga pastoralnog vijeća održat će se u utorak, 5. studenoga, u 18 sati.

U okviru Godine vjere, koja završava 24. studenoga, pozivamo vas da ustrajete u sudjelovanju na katehezama za odrasle, srijedom nakon mise.
Prošle srijede, 30. listopada, obrađena je tema: "Svećenička, proročka i kraljevska služba laika“ (Lumen Gentium br. 6-8).

Zajednica mladih poziva vas i ove srijede, 6. studenog, na susret mladih. Ususret nadolazećem referendumu o zaštiti braka, i mladi obrađuju prigodnu temu: ''Svetost braka – zašto ga želimo zaštititi?'' Vidimo se u 20,30 sati u Pastoralnom centru. Veselimo se vašem dolasku!

Euharistijsko klanjanje je četvrtkom nakon mise.

Sljedeći susret učenika sedmih razreda O.Š., na temu: „Svi sveti – povezanost putujuće i proslavljene Crkve“, bit će u subotu, 9. studenog, u 10,00 sati, u Pastoralnom centru.

POTPUNI OPROST
Vjernici koji pobožno pohode groblje, te se makar u duhu pomole za vjerne pokojne, dobivaju oprost koji mogu namijeniti samo za duše u čistilištu.
Potpuni oprost koji se namjenjuje za duše u čistilištu dobiva se u prvih osam dana u mjesecu studenome, a u ostalo doba godine dobiva se djelomični oprost.
Po odredbi našeg nadbiskupa na svetkovinu Svih svetih (vidi raspored misa!), na Dušni dan i u nedjelju poslije Dušnog dana mogu vjernici i u svim crkvama dobiti potpuni oprost koji se također može namijeniti samo za pokojne.
Uvjeti za dobivanje potpunog oprosta: potrebno je pohoditi groblje ili crkvu u kojoj treba izmoliti Oče naš i Vjerovanje, primiti svetu pričest (po potrebi se ispovjediti), te izmoliti molitvu na nakanu Svetog Oca Pape.
Taj se oprost dobiva u crkvama do kraja današnje nedjelje, a na grobljima do 8. studenoga.

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"