Župne obavijesti: 3. veljače 2013. (4. ned. kroz god.)

2. veljače 2013.

Župne obavijesti: 3. veljače 2013. (4. ned. kroz god.)

1. Na Konstituirajućoj sjednici Ocjenjivačkog suda i Tehničke komisije, dana 31. siječnja 2013. godine, Gradski ured za strategijsko planiranje i razvoj Grada donio je Odluku o raspisivanju pozivnog urbanističko-arhitektonskog natječaja za izradu idejnog rješenja parka i crkve u našoj Župi. Natječaj će biti objavljen u dnevnom tisku na Stepinčevo, 10. veljače 2013.
    Povodom donošenja ove Odluke, pozivamo vas na pojačanu molitvu za uspjeh Natječaja. U petak, 1. veljače, započeli smo devetnicu na čast bl. Alojziju Stepincu. Svakog dana devetnice molimo molitvu za proglašenje našega Blaženika svetim. Stoga će ovoga ponedjeljka biti i misa u Pastoralnom centru, u redovito vrijeme.
  2. Danas je spomendan sv. Blaža. Nakon svake mise bit će blagoslov grla.
  3. Danas se slavi Dan života. Roditelji su suradnici Božji u darivanju života. Preporučimo Gospodinu roditelje da prihvaćaju i žive taj dar.
  4. Povodom Svjetskog dana bolesnika stručno osposobljeno medicinsko osoblje s područja naše Župe organizira u subotu, 9. veljače, od 9 do 12 sati, u prostorijama Pastoralnoga centra, besplatnu kontrolu tlaka i razine šećera u krvi.
  5. Na Stepinčevo, u nedjelju, 10. veljače, polazimo na hodočašće u Krašić. Polazak je ispred škole u 9 sati, povratak se planira oko 16 sati, a cijena autobusa je 70 kuna.
  6. Također najavljujemo da je na Stepinčevo večernja misa u našoj Župi u 17 sati, kako bismo u što većem broju mogli sudjelovati na slavlju u katedrali u 19 sati.
  7. Najavljujemo proslavu Svjetskog dana bolesnika, na blagdan Gospe Lurdske, 11. veljače. Toga će dana u 16 sati u Pastoralnom centru biti susret s bolesnicima, a pod misom u 17 sati i zajedničko slavlje bolesničkog pomazanja za sve kojima je potrebno, a koji mogu doći na to slavlje.
  8. U srijedu, 13. veljače započinje korizma. Razmislite o prikladnoj pokori.
  9. Pozivamo vas da tijekom Godine vjere sudjelujete u programu katehizacije odraslih katolika, na temu „Što i kako vjerujem?“ Program se održava srijedom u 18.45 sati.
  10. Susret mladih je srijedom u 20.30 sati.
  11. Četvrtkom nakon večernje mise ostajemo u euharistijskom klanjanju. Dođite!
  12. Zbor mladih i Mješoviti zbor trajno su otvoreni novim članovima. Pridružite se i učinite nešto lijepo Isusu za ljubav!
  13. Preporučujemo internetske stranice o Stepincu (4): na portalu Glas Koncila (www.glas-koncila.hr/portal.html) odaberite izbornik: Bl. Alojzije Stepinac.

19:00 euharistijsko klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.