Župne obavijesti: 30. ožujka 2014. (4. korizmena ned.)

30. ožujka 2014.

Župne obavijesti: 30. ožujka 2014. (4. korizmena ned.)

U akciji Hrvatskog caritasa "Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u BiH" u našoj je Župi prikupljeno 1700 kuna. Hvala svima!

Od 3. do 5. korizmene nedjelje na Ksaveru se za polaznike župne kateheze osnovnoškolske dobi i za njihove roditelje organizira križni put, s početkom u 15 sati.

Ovoga utorka neće se održati kateheza za odrasle.

U srijedu, 2. travnja u dvorani 'Vijenac' Nadbiskupijskog pastoralnog instituta na Kaptolu 29 a, s početkom u 19 sati, održat će se Večer sjećanja na bl. Ivana Pavla II.

Zajednica mladih poziva prijavljene za SHKM u Dubrovniku da u srijedu, u 20,30 sati, dođu na ciklus pripremnih kateheza ''Na slobodu pozvani''. Tema sljedeće kateheze je: ''Ključ raja''. Sudjelovanje je obavezno!

I ovoga četvrtka euharistijsko klanjanje će biti prije mise, u 17,30 sati. Dođite!

Pozivamo sve hrvatske branitelje, ratne vojne invalide i članove obitelji branitelja, te ostale vjernike na molitveni susret u petak, 4. travnja.
Susret započinje ispred katedrale u 17 sati, slijedi pobožnost križnoga puta, u 18 sati euharistijsko slavlje, a na kraju molitva kod groba blaženog Alojzija Stepinca.

Pred nama je prvi petak u mjesecu, sedmi u našoj pobožnosti Devet prvih petaka. Toga dana posjećujemo bolesnike. Koji žele da ih svećenik pohodi, neka se jave u Župni ured.

Na prvu subotu obnavljamo posvetu Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu i molimo za duhovna zvanja.

Sljedeće nedjelje, 6. travnja, nakon jutarnje mise i probe Dječjeg zbora, održat će se novi susret djece školske dobi u dvorani Pastoralnog centra, s početkom u 10,30 sati. Pozivamo zainteresiranu djecu da se uključe!

Naša Župa ponovno organizira akciju prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane. Svoje darove ili novčani prilog možete donijeti od četvrtka do nedjelje, od 3. do 6. travnja. Pozivamo sve koji žele pomoći u pripremi i podjeli paketa da dođu na dogovor u Župni ured, u petak, 4. travnja, nakon mise.

Pozivamo na taj isti sastanak i sve one koji se žele aktivirati kao volonteri u dnevnoj dostavi kruha bolesnim i nemoćnim župljanima. Hvala svim ljudima dobre volje!

Glas Koncila u novom broju donosi skicu za Hrvatski »križni put« godine 2014. Tekst otkriva brojne rane na biću hrvatskoga naroda kojemu pripadaju i brojni vjernici koji zajedno sa svima drugima osjećaju bol tih rana. No vjernici i najsuroviju stvarnost gledaju u perspektivi križa te su prvi pozvani sve učiniti da uz pomoć Božju te rane zacijele i postanu zalog čovječnijega svijeta u Hrvatskoj.

Uskrsna ispovijed bolesnih i nemoćnih bit će u petak, 11. travnja, od 9 do 12 sati.

Ispovijed mladih i odraslih bit će u subotu, 12. travnja, u 16 sati u školi. Misa će također toga dana biti u školi.

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.