5. korizmena nedjelja

7. travnja 2019.

5. korizmena nedjelja
  1. Ulazimo u posljednji tjedan korizmene kampanje za očuvanje nerođenog života: 40 DANA ZA ŽIVOT.
    Dođi, moli i bdij! Tvoja prisutnost može učiniti razliku i može spasiti život!

2. Na prvu nedjelju u mjesecu svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

3. Danas je u 10,30 sati, susret djece mlađe školske dobi. Pozivamo svu djecu da se priključe!

4. Danas završava akcija prikupljanja prikladne blagdanske hrane i higijen-skih potrepština za najugroženije župljane. Svoje darove ili novčani prilog možete donijeti još danas prije bilo koje mise. Pozivamo sve koji žele pomoći u pripremi i podjeli paketa da dođu u Pastoralni centar, večeras nakon mise.

5. Križni put tijekom korizme u našoj Župi molimo utorkom i petkom, u 18 sati.

6. Zajednica mladih poziva na susrete mladih, srijedom, u 20,30 sati.

7. Euharistijsko klanjanje je četvrtkom, od 17 do 18,30 sati. Dođite!

8. Uskrsna ispovijed bolesnih i nemoćnih bit će u petak, 12. travnja, od 9 sati.

9. Križni put za mlade na Ksaveru održat će se u petak, 12. travnja, u 20 sati.

10. 'Velika ispovijed' za djecu od 4. razreda naviše, mlade i odrasle bit će u subotu, 13. travnja, u 9 sati u školi.
    Potražite u Župnom molitveniku i na našoj mrežnoj stranici prijedlog ispita savjesti (10BZ, 5CZ, 2ZLj, 7GG, ili 8B), dobro se pripremite i dođite!

11. Iduće nedjelje slavimo Nedjelju Muke Gospodnje ili Cvjetnicu. Mise će biti u 9, 10,30 i 18,30 sati, a na početku svake bit će blagoslov grančica koje, uz dobrovoljni prilog, možete dobiti ispred škole, odnosno Pastoralnog centra.
    Misa u 10,30 sati, s pjevanjem Muke Gospodnje, započinje blagoslovom grančica ispred Pastoralnog centra, a zatim u procesiji krećemo prema školi.

12. Na Cvjetnicu završava akcija Caritasa Zagrebačke nadbiskupije „Srcem se najviše daje“. Kutijice za prikupljanje dobrotvornih priloga donesite na misu i položite na stol kod oltara.

13. VAZMENO TRODNEVLJE

Veliki četvrtak
    19 sati: Misa večere Gospodnje
    22 sata: Getsemanska ura

Veliki petak
    15 sati: Križni put
    19 sati: Služba Muke Gospodnje

Velika subota
    0 sati: Vazmeno bdijenje

VAZAM – USKRS

7, 9 i 11 sati: mise

Vazmeni ponedjeljak
    9 i 11 sati: mise

14. Ženidbu namjeravaju sklopiti:
    Branimir Krtalić iz Zagreba (sin Veselka i Antonije dj. Spužević), rkt., i
    Lucija Konosić iz Samobora (kći Vladimira i Nade dj. Valečić), rkt.

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.