Nemoćni i bolesni

Briga za nemoćne i bolesne osobe pripada biti kršćanskog poziva. Stoga su svi vjernici pozvani iskazivati pažnju i pružati potrebnu pomoć osobama koje se ne mogu same brinuti o svojim svakodnevnim potrebama, kao i njihovim obiteljima.

Briga počinje od svakodnevnih stvari, kao što je nabavka osnovnih namirnica pa do brige za duhovno dobro, u koje, osim molitve, pripada i poticanje na sakramentalni život, kao i pratnja do crkve nedjeljom ili blagdanom.

Osobito se kao djelo milosrđa preporučuje posjećivanje osamljenih župljana koji zbog bolesti ili slabosti ne mogu doći do crkve.

PRVI PETAK

Svakoga prvog petka u mjesecu svećenik posjećuje nemoćne i bolesne osobe koje žele obavljati pobožnost "Devet prvih petaka" ili se prigodno ispovjediti i pričestiti.

Osim toga, pred Božić i Uskrs svećenik posjećuje sve koji se prijave i one koje netko od susjeda preporuči.

U drugo vrijeme treba se dogovoriti u Župnom uredu.

SVJETSKI DAN BOLESNIKA

Umjesto na Svjetski dan bolesnika, 11. veljače 2024., pozivamo bolesnike na poseban susret, misu i slavlje sakramenta bolesničkog pomazanja, u subotu, 6. travnja 2024., u 10,00 h, u školi.

U okviru susreta, medicinski djelatnici organiziraju mjerenje tlaka i šećera u krvi, te savjetovanje bolesnika, s početkom u 8,00 h.

Potičemo one koji su u mogućnosti da toga dana organiziraju prijevoz osobama koje same ne mogu doći, a mogle bi sudjelovati u bogoslužju.

00:00 cjelonoćno klanjanje
07:30 jutarnja misa
09:00 susret djece 5. - 7. razreda OŠ
10:00 dječji zbor

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.