Župni Caritas

Župni Caritas (ŽC) je pastoralno tijelo naše Župe. On je organizirana kršćanska ljubav svih župljana. Zadaća mu je objediniti dobročinstva župljana i pomoći da naša vjera bude ljubavlju djelotvorna.

ŽC nastoji organizirano brinuti o potrebama socijalno ugroženih pojedinaca i obitelji na području Župe koji pate od siromaštva, bolesti i usamljenosti, dok istovremeno nastoji senzibilizirati župljane za njihove probleme i uključivanje u karitativno djelovanje. Posebno brine o samcima i teže pokretnim osobama koji ne mogu samostalno ostvariti svoja prava i svakodnevne potrebe razvijajući mrežu suradnje s nadležnim ustanovama i udrugama. ŽC trenutno brine o dvadesetak obitelji uz angažman 10-tak volontera.

Tijekom godine ŽC organizira nekoliko akcija prikupljanja i podjele hrane, higijenskih potrepština, novčane i ostale pomoći za župljane u potrebi.

ŽC se redovito se uključuje u karitativne akcije Caritasa Zagrebačke nadbiskupije i Hrvatskog Caritasa, te u izvanredne akcije pomoći stradalima u prirodnim i drugim nepogodama u Hrvatskoj i svijetu.

Svake se godine obnavlja kartoteka korisnika karitativne pomoći s područja naše Župe.

U ovoj pastoralnoj godini planiraju se tri akcije prikupljanja i podjele hrane i higijenskih potrepština najpotrebitijim župljanima:

• od 22. do 25. rujna 2022.
  • od 8. do 11. prosinca 2022.
  • od 23. do 26. ožujka 2023.

07:30 rana misa
08:45 jutarnja misa
17:00 zbor mladih
18:30 središnja proslava Stepinčeva - sveta misa

Nedjeljom
07:30 rana misa
08:45 jutarnja misa
Prilika za ispovijed tijekom prve tri jutarnje mise.
Subotom
Euharistijsko klanjanje: četvrtkom od 19 do 19:30 sati, petkom cjelonoćno.

br. 569 | god. 13. | 2.10.2022.

Župni ured otvoren je od utorka do petka od 17 do 18 sati i po dogovoru.