2. nedjelja kroz godinu

17. siječnja 2016.

2. nedjelja kroz godinu
  1. U okviru Molitvene osmine za jedinstvo kršćana koja se ove godine održava pod geslom „Pozvani naviještati silna djela Gospodnja" (usp.1 Pt 2,9) od 18. do 25. siječnja održat će se 32. ekumenski hod po crkvama grada Zagreba.

Domaćin prve postaje u ponedjeljak 18. siječnja u 19 sati bit će Reformirana crkva. Molitva će se održati u prostoru Reformirane crkve Zagreb, Našička 20 (Staglišće).

U utorak 19. siječnja u 19 sati domaćin druge postaje je Katolička Crkva u grkokatoličkoj konkatedrali Sv. Ćirila i Metoda, Ćirilometodska 1.

Domaćin treće postaje je u četvrtak 21. siječnja 19 sati Baptistička crkva u Radićevoj 30.

Katolička Crkva će ugostiti i četvrtu postaju u subotu 23. siječnja u 19 sati u župnoj crkvi Sv. Blaža, Prilaz Gjure Deželića 64.

Središnje ekumensko slavlje održat će se u nedjelju 24. siječnja u 19 sati u sabornom hramu Preobraženja Gospodnjega na Cvjetnom trgu, a domaćin će biti Srpska pravoslavna Crkva.

Priručnik za Molitvu za jedinstvo kršćana u molitvenoj osmini i tijekom cijele 2016. godine dostupan je na našoj web stranici.

2. Kateheze za odrasle vjernike održavaju se srijedom nakon mise.

3. Ponovno su počeli susreti zajednice mladih nakon blagdanske stanke.
    Ove srijede, 20. siječnja, u 20,15 sati počinjemo s ciklusom: ''Ti si mene prvi ljubio.''
    Tema prvog susreta u ovom ciklusu bit će: ''Ti si mene prvi ljubio i za mene si stvorio svijet.''
    Pozivamo sve mlade da se aktivnije uključe u život svoje Župne zajednice.
    Veselimo se vašem dolasku!

4. Euharistijsko klanjanje je svakog četvrtka od 17 do 18 sati. Dođite!

5. Vjeronauk za katekumene održava se četvrtkom nakon mise.

6. Sljedeće nedjelje nastavljamo sa susretima djece školske dobi, u vjeronaučnoj dvorani u 10,30 sati. Pozivamo svu djecu da se priključe!

7. Objavljen je raspored krizmi za ovu godinu. U našoj Župi krizma će biti u subotu, 30. travnja 2016.
    Slavlje prve pričesti bit će u subotu, 14. svibnja 2016.

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"