22. nedjelja kroz godinu

2. rujna 2018.

22. nedjelja kroz godinu
  1. Na prvu nedjelju u mjesecu molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

2. Još ovoga tjedna Župni ured otvoren je po ljetnom rasporedu. Od 11. rujna ured će biti otvoren od 17 do 18 sati.

3. Dekretom NDS-a, od 6. srpnja, potvrđeni su na mandat od 5 godina predloženi i izabrani članovi ŽPV-a.
    U utorak, 4. rujna, održat će se konstituirajuća sjednica drugog saziva Župnoga pastoralnog vijeća. Sjednica započinje misom u 18,30 sati.

4. U ovom tjednu je prvi petak u mjesecu, dan posvećen Presvetom Srcu Isusovu i prigoda za primanje svetih sakramenata. Toga dana posjećujemo bolesne i nemoćne osobe koje ne mogu doći u crkvu.
    Sv. misu toga dana prikazujemo i za sve naše dobročinitelje.

5. U nedjelju, 9. rujna, u 18,30 sati, pozivamo školsku djecu i mlade, roditelje i školske djelatnike na svečani Zaziv Duha Svetoga (Veni Sancte Spiritus) za početak nove školske godine.

6. Roditeljski sastanak za učenike 3. razreda OŠ održat će se u četvrtak, 13. rujna, u 19 sati, u Pastoralnom centru.
    Roditeljski sastanak za učenike 8. razreda OŠ održat će se u četvrtak, 13. rujna, u 19,30 sati, u Pastoralnom centru.

7. Pozivamo buduće prvopričesnike na nedjeljnu misu u 9 sati, a buduće krizmanike na nedjeljnu misu u 18,30 sati.

8. Pozivamo odrasle osobe koje žele postati katolici da se tijekom rujna prijave u program priprave. Više informacija u Župnom uredu.

9. Župni Caritas najavljuje akciju prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane, od 20. do 23. rujna. Hvala unaprijed svim ljudima dobre volje!

10. Ženidbu namjeravaju sklopiti:
    Neno BULJAN iz Zagreba (sin Žarka i Zdenke dj. Rogošić), rkt. i
    Anita KAPAC iz Zagreba (kći Zlatka i Nade dj. Kovačević), rkt.

11. Od 8. do 10. rujna održava se 287. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba u Mariju Bistricu pod geslom Pred očima Presvete Bogorodice...

Pješaci kreću u subotu, 8. rujna, u 8,30 sati od tržnice. Sv. misa je u Čučerju u 10,30 sati. U 18,30 sati kreće ulazna procesija, a u 20 sati je Služba svjetla.

Autobus polazi u nedjelju, 9. rujna, u 7 sati ispred Pastoralnog centra, a cijena je 50 kuna.

Hodočasnički program na Mariji Bistrici započinje pobožnošću Križnog puta u 9 sati.

Te je nedjelje u našoj Župi misa samo u 18,30 sati.

Misa zahvalnica i završetak hodočašća bit će u ponedjeljak, 10. rujna, u 19 sati, u zagrebačkoj katedrali.

Pozivamo vas na Hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije na Mariju Bistricu, 8. i 9. rujna.
    Hodočasnički vlak kreće 8. rujna u 7,20 sati s Glavnog kolodvora prema Konjščini. Cijena je 70 kn.
    Prijave do 2. rujna navečer: marko.zrilicc@gmail.com.

12. Pribižavajući se Trećem nacionalnom susretu hrvatskih katoličkih obitelji, koji će se svečano proslaviti u Splitu i Solinu od 10. do 16. rujna, na kojem će sudjelovati i desetak obitelji iz naše Župe, pozivamo vas na molitvu za sudionike i organizatore, kao i za sve hrvatske obitelji.

18:30 roditeljski sastanak za krizmanike - učenike 8. razreda
19:00 euharistijsko klanjanje

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.