23. kroz godinu

6. rujna 2015.

23. kroz godinu

Župni oglasi

1. Danas, na prvu nedjelju u mjesecu, svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

2. U utorak, na blagdan Male Gospe, misa je u našoj kapeli u 19 sati.

3. Roditeljski sastanak za učenike 3. razreda OŠ održat će se u srijedu, 9. rujna, u 19,30 sati, u Pastoralnom centru.

4. Roditeljski sastanak za učenike 8. razreda OŠ održat će se u srijedu, 9. rujna, u 20 sati, u Pastoralnom centru.

5. U četvrtak, 10. rujna, održat će se 14. sjednica Župnoga pastoralnog vijeća. Sjednica započinje misom u 19 sati.

6. Od 12. do 14. rujna održava se 284. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba i Hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije u Mariju Bistricu.

7. Pješaci, koji hodočaste na Mariju Bistricu, kreću u subotu, 12. rujna, u 8,30 sati od tržnice. Sv. misa je u Čučerju u 10,30 sati. U 18,30 sati kreće ulazna procesija od kapele sv. Ladislava u bistričko svetište. U 20 sati je Služba svjetla na Kalvariji.

8. Autobus za Mariju Bistricu polazi u nedjelju, 13. rujna, u 7 sati ispred škole. Karte po cijeni od 50 kuna možete nabaviti u Župnom uredu.

9. Zajednica mladih poziva na Hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije na Mariju Bistricu, 12. i 13. rujna, pod geslom „Marijo, ne odbij nam molbe u potrebama našim“. Za mlade je organiziran hodočasnički vlak, koji polazi 12. rujna u 7,20 sati s Glavnog kolodvora prema Zlatar Bistrici. Cijena je 70 kn. Prijave kod župnih animatora: lea.jakopovic@gmail.com i mateja.klapan@gmail.com.

10. Hodočasnički program, u nedjelju, 13. rujna: u 9 sati Križni put, u 11 sati zavjetna procesija od kapele „Ave Maria“, u 11,30 sati misa.

Te je nedjelje u našoj Župi misa samo u 19 sati!!!

11. Hodočašće završava Misom zahvalnicom u katedrali, u ponedjeljak, 14. rujna, u 19 sati.

12. Od 15. rujna večernje mise bit će u 18,30 sati.

13. Od 15. rujna Župni ured bit će otvoren od 17 do 18 sati.

Najave

1. DUHOVNE VJEŽBE ZA LAIKE

Zajednica Injigo organizira ignacijanske duhovne vježbe u svakodnevnom životu od 30 tjedana (DV). Duhovne vježbe 2015./16. započinju 12. listopada 2015. Upis traje do 15. rujna 2015.

Novi sudionici mogu se prijaviti preko weba: www.injigo.com.
    Stari sudionici mogu se prijaviti:

Iz knjižice sv. Ignacija „Duhovne vježbe“:
    • Ljubav je ta koja od mene traži da vodim brigu o samom sebi.
    • Kad učim, pripravljam se da drugima ubuduće djelotvornije služim.
    • Da bih druge potakao na kršćanski život, najprije ga ja sam trebam posjedovati.

2. Mjesečni susret molitelja žive krunice održat će se u četvrtak, 10. rujna, u 17,30 sati, u dvorani Pastoralnoga centra. Pozivamo i druge župljane koji su spremni dnevno izmoliti jednu desetku krunice za izgradnju naše Župne crkve da se pridruže ovom krugu molitelja i dođu na susret.

3. Svakog 10. u mjesecu slavimo zavjetnu misu na čast našem zaštitniku, bl. Alojziju Stepincu.

4. Danas prikupljamo priloge za sudjelovanje naše ekipe u Katoličkoj malonogometnoj ligi (KMNL). Hvala vam unaprijed! Pratimo ih molitvom!
    O prijavama za ostale sportove katoličkih liga više na: www.pastoralsportasa.hr.

5. Pozivamo buduće prvopričesnike na nedjeljnu misu u 9 sati, a buduće krizmanike na nedjeljnu misu u 19 sati.

6. Pozivamo odrasle osobe koje žele postati katolici da se tijekom ovoga mjeseca prijave u program priprave. Više informacija u Župnom uredu.

7. U nedjelju, 20. rujna, u 9 sati, pozivamo školsku djecu i mlade, roditelje i školske djelatnike na svečani Zaziv Duha Svetoga (Veni Sancte Spiritus) za početak nove školske i pastoralne godine.

8. Budući mladi bračni par iz zajednice mladih naše Župe od 1. listopada traži stan za najam na području Župe. Ako imate jedan takav, javite se. Garantiraju da će vam čuvati stan kao da je njihov i da će sve biti plaćeno na vrijeme ☺!

19:00 euharistijsko klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.