23. nedjelja kroz godinu

4. rujna 2016.

23. nedjelja kroz godinu
  1. Grad Zagreb izdao je Lokacijsku dozvolu za uređenje parka i izgradnju crkve bl. Alojzija Stepinca. Ovih dana istječe rok za žalbe. U osobnim i zajedničkim molitvama zahvaljujemo i molimo Gospodina da ova lokacijska dozvola što prije postane pravomoćna.

2. Na prvu nedjelju u mjesecu svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

3. Danas je u Rimu kanonizacija bl. Majke Terezije. Sutra, na prvi blagdan sv. Majke Terezije, misu zahvalnicu u katedrali u 19 sati predvodi pomoćni biskup mons. Ivan Šaško.

4. Roditeljski sastanak za učenike 3. razreda OŠ bit će u srijedu, 7. rujna, u 19,30 sati, u Pastoralnom centru.

5. Roditeljski sastanak za učenike 8. razreda OŠ bit će u srijedu, 7. rujna, u 20 sati, u Pastoralnom centru.

6. U četvrtak, 8. rujna, održat će se 18. sjednica Župnoga pastoralnog vijeća. Sjednica započinje misom u 19 sati.

7. Mjesečni susret molitelja žive krunice bit će u petak, 9. rujna, nakon mise.

8. Svakog 10. u mjesecu častimo bl. Alojzija Stepinca, zaštitnika naše Župe.

9. Pozivamo buduće prvopričesnike na nedjeljnu misu u 9 sati, a buduće krizmanike na nedjeljnu misu u 19 sati.

10. U nedjelju, 18. rujna, u 9 sati, pozivamo školsku djecu i mlade, roditelje i školske djelatnike na svečani Zaziv Duha Svetoga (Veni Sancte Spiritus) za početak nove školske i pastoralne godine.

11. Pozivamo odrasle osobe koje žele postati katolici da se tijekom ovoga mjeseca prijave u program priprave. Više informacija u Župnom uredu.

12. Župni Caritas najavljuje tradicionalnu akciju prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane, od 22. do 25. rujna. Hvala unaprijed svim ljudima dobre volje!

13. Ženidbu namjeravaju sklopiti:
    Igor Ivan ČAIĆ iz Zagreba (sin Zlatka i Ane dj. Karakaš), rkt. i
    Mateja DUJMOVIĆ iz Zagreba (kći Blage i Mladenke dj. Višnjić), rkt.

14. Izložba „Stepinac: put svetosti“ otvorena je u novouređenoj Domitrovićevoj kuli, Kaptol 31, i ostaje otvorena do 10. listopada.
    Na vremenskoj lenti predstavljen je Stepinčev život i svi važni događaji vezani uz njegovo štovanje do 2016. godine u kontekstu događanja u Hrvatskoj i Europi. Na panoima je Stepinac predstavljen kroz zanimljive fotografije i izbor njegovih poticajnih misli. Tekstovi su na engleskom jeziku. Radno vrijeme: ponedjeljak-subota, 10-19 sati. Ulaz slobodan.

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.