24. nedjelja kroz godinu

11. rujna 2016.

24. nedjelja kroz godinu
  1. Po isteku žalbenog roka, o crkvi i parku odlučuje Ministarstvo graditeljstva i prostornog uređenja, koje se u zakonskom roku treba očitovati. Zahvaljujemo Gospodinu na već postignutome i molimo da ova Lokacijska dozvola što prije postane pravomoćna.

2. Jučer je započelo 285. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba i Hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije u Mariju Bistricu, pod geslom „Marijo, Majko milosrđa, prati nas na putu II. sinode Crkve zagrebačke“.

Radi sudjelovanja na ovom hodočašću danas je u našoj Župi misa samo u 19 sati!!!

Hodočašće završava Misom zahvalnicom u katedrali, u ponedjeljak, 12. rujna, u 19 sati.

3. Mjesečni susret Hrvatske schönstattske obitelji održat će se u subotu, 17. rujna, nakon mise.

4. Sljedeće nedjelje prikupljat ćemo sredstva za sudjelovanje naše ekipe u Katoličkoj malonogometnoj ligi (KMNL) Hvala unaprijed!

5. U nedjelju, 18. rujna, u 9 sati, pozivamo školsku djecu i mlade, roditelje i školske djelatnike na svečani Zaziv Duha Svetoga (Veni Sancte Spiritus) za početak nove školske i pastoralne godine.

6. Pozivamo buduće prvopričesnike na nedjeljnu misu u 9 sati, a buduće krizmanike na nedjeljnu misu u 19 sati.

7. Pozivamo odrasle osobe koje žele postati katolici da se tijekom ovoga mjeseca prijave u program priprave. Više informacija u Župnom uredu.

8. Upis kandidata za Prvu pričest i Krizmu bit će od 20. do 23. rujna, od 16 do 18 sati. Na upis roditelji dovode kandidate, te donose ispunjene Prijavnice (Prijavnica za Prvu pričest, Prijavnica za Krizmu).

9. Župni Caritas organizira prikupljanje suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane, od 22. do 25. rujna. Hvala unaprijed svim ljudima dobre volje!

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale