27. nedjelja kroz godinu - Stepinčevo

3. listopada 2021.

1. Hvala svima koji su se uključili u akciju prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane. Prikupili smo i podijeli 24 paketa. Neka Gospodin obilno svima uzvrati!

2. U tijeku je jesenska kampanja "40 dana za život". U Zagrebu se moli ispred KBC-a "Sestre milosrdnice", od 0 do 24 sata, te ispred bolnice „Merkur“, od 7 do 19 sati.

3. Započeli smo listopadske pobožnosti. Svakoga dana molimo krunicu i litanije za vjeru, nadu i ljubav.

4. Na prvu nedjelju u mjesecu molimo za duhovna zvanja.

5. PROSLAVA STEPINČEVA i 10. OBLJETNICE PASTORALNOG CENTRA

Nakon osmodnevne duhovne priprave i trodnevnice koju je predvodio vlč. Marko Čolak, župnik zagrebačke Župe bl. Ivana Merza, danas slavimo Stepinčevo i 10. obljetnicu Pastoralnog centra.
    Mise su u 10 sati, u dvorištu OŠ Jure Kaštelana, i u 18,30 sati, u kapeli.
    Svečanu misu u 10 sati predvodi prijašnji župnik, u čije vrijeme je uređen Pastoralni centar i blagoslovljena kapela, vlč. Vjekoslav Jakopović, župnik Župe Sv. Mateja ap., Zagreb – Dugave.
    Zahvaljujemo svima koji su na bilo koji način pomogli u organizaciji slavlja naše župne svetkovine i svima koji su uložili dio sebe u život ove župne zajednice. Neki su pomogli darom, a neki radom; neki su pripremili kolače, neki donijeli piće, neki su pomogli novčano. Svima vam hvala!
    Hvala štovateljima bl. Alojzija Stepinca sa svih strana. Neka njima i vama Gospodin, po zagovoru bl. Alojzija Stepinca, obilno uzvrati!

6. Nova sjednica Župnoga pastoralnog vijeća bit će u utorak, 5. listopada, od 18,30 sati.

7. Pozivamo školsku djecu s roditeljima i učiteljima, te druge zainteresirane na hodočašće Stepinčevim putem od katedrale do Remeta, u subotu 9. listopada. Polazak je u 9 sati, a misa u Remetama u 11 sati.

8. Pozivamo buduće prvopričesnike na nedjeljnu misu u 10 sati, a buduće krizmanike na nedjeljnu misu u 18,30 sati.

9. Pozivamo odrasle koji žele postati katolici da se do kraja listopada prijave u program priprave.

10. Prilog za stradale u potresu možete staviti u posebnu košaricu ispred ulaza u Župni ured ili u kapelici, kod slike Majke Božje.

11. Prilog za potrebe Župe (obiteljski dar, lukno, redovina i sl.) možete uplatiti na žiroračun Župe, IBAN: HR3423400091110672315.

Pustite dječicu neka dolaze k meni - James Tissot

19:00 euharistijsko klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.