28. nedjelja kroz godinu

10. listopada 2021.

1. U tijeku je jesenska kampanja "40 dana za život". U Zagrebu se moli ispred KBC-a "Sestre milosrdnice", od 0 do 24 sata, te ispred bolnice „Merkur“, od 7 do 19 sati.

2. Započeli smo listopadske pobožnosti. Svakoga dana molimo krunicu i litanije za vjeru, nadu i ljubav.

3. Danas predstavljamo Pastoralni plan naše Župe za godinu 2021. - 2022.
    Za sve naše obitelji pripremili smo sažet Raspored pastoralnih događanja.

4. Na drugu nedjelju u mjesecu svoje molitve i žrtve prikazujemo za sve naše obitelji.

5. Crkva danas slavi Nedjelju zahvalnosti za Božja dobročinstva. Svatko ima razloga reći "Hvala!" Bogu i bližnjima, a ljubav će naći način!

6. Kandidati za prvu pričest i krizmu od danas se mogu prijaviti putem obrasca na našoj Internet stranici (prvopričesnici, krizmanici), gdje će naći i više informacija o samoj pripravi.
    Prvi susreti bit će u subotu, 23. listopada.

7. U srijedu, 13. listopada, u 18,30 sati, započinje novi ciklus kateheza za odrasle.

8. Novi susret Biblijske zajednice bit će u petak, 15. travnja, od 18,30 sati.

9. Prvi susret djece mlađe školske dobi, do 4. razreda, bit će u subotu, u 9 sati.

10. Caritas Zagrebačke nadbiskupije i ove godine uz blagdan Svih svetih organizira akciju „Kad činiš dobro, čini dvostruko dobro“. Kupnjom Caritasovih lampiona pomažemo potrebitima o kojima skrbe nadbiskupijski i Župni Caritas (50-50 %).
    Lampione s logom Caritasa, po cijeni od 10 kuna, možete kupiti nedjeljama, 17. i 24. listopada (ako što ostane!).

11. Pozivamo buduće prvopričesnike na nedjeljnu misu u 10 sati, a buduće krizmanike na nedjeljnu misu u 18,30 sati.

12. Pozivamo odrasle koji žele postati katolici da se do kraja listopada prijave u program priprave.

13. Prilog za stradale u potresu možete staviti u posebnu košaricu ispred ulaza u Župni ured ili u kapelici, kod slike Majke Božje.

14. Prilog za potrebe Župe(obiteljski dar, lukno, redovina i sl.) možete uplatiti na žiroračun Župe, IBAN: HR3423400091110672315.

15. 8. nacionalni susret štovatelja Božjega milosrđa

Osmi nacionalni susret štovatelja Božjega milosrđa održat će se u subotu, 16. listopada, u Mariji Bistrici. Središnje euharistijsko slavlje u 11 sati u crkvi bl. Alojzija Stepinca na otvorenom predvodit će mons. Ivan Šaško, pomoćni zagrebački biskup. Nakon misnog slavlja bit će prilika za štovanje relikvija svetaca Milosrđa: sv. Faustine Kowalske, sv. Ivana Pavla II. i bl. Mihaela Sopoćka. U 14 sati bit će križni put nakon kojeg će, u Satu Milosrđa, biti pobožnost u čast Božjega milosrđa.
    (Koordinacija štovatelja Božjega milosrđa)

Bogati mladić ode žalostan - James Tissot

18:30 roditeljski sastanak za krizmanike - učenike 8. razreda
19:00 euharistijsko klanjanje

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.