3. nedjelja kroz godinu

22. siječnja 2017.

3. nedjelja kroz godinu
  1. U tijeku je Molitvena osmina za jedinstvo kršćana. Raspored je objavljen u prošlom broju listića. Priručnik za Molitvenu osminu dostupan je na našoj web stranici.

Temeljni biblijski tekst:
    2 Kor 5, 14-20
    Jer ljubav nas Kristova obuzima kad promatramo ovo: jedan za sve umrije, svi dakle umriješe; i za sve umrije da oni koji žive ne žive više sebi, nego onomu koji za njih umrije i uskrsnu.
    Stoga mi od sada nikoga ne poznajemo po tijelu; ako smo i poznavali po tijelu Krista, sada ga tako više ne poznajemo. Dakle, je li tko u Kristu, nov je stvor. Staro uminu, novo, gle, nasta!
    A sve je od Boga koji nas sa sobom pomiri po Kristu i povjeri nam službu pomirenja. Jer Bog je u Kristu svijet sa sobom pomirio ne ubrajajući im opačina njihovih i polažući u nas riječ pomirenja. Kristovi smo dakle poslanici; Bog vas po nama nagovara. Umjesto Krista zaklinjemo: dajte, pomirite se s Bogom!

2. Zajednica mladih ove srijede u 20 sati započinje novi ciklus susreta na temu: "Ljubav i brak u Božjem naumu". Tema ovotjednog prvog susreta je: "Kako prepoznati pravu ljubav?" Dođite zajedno s nama istraživati dubine otajstva ''što ga jedinog ne izbrisa ni kazna istočnog grijeha, ni kazna potopa''. Veselimo se vašem dolasku!

3. NOVI RASPORED VJERONAUKA za prvopričesnike i krizmanike

Kada je škola ujutro,  vjeronauk je utorkom:
    Grupa A – 15,00
    Grupa B – 15,40
    Grupa C – 16,20

Kada je škola poslije podne, vjeronauk je srijedom:
    Grupa A – 8,30
    Grupa B – 9,20
    Grupa C – 10,10

4. Dođite na euharistijsko klanjanje četvrtkom, od 17 do 18 sati.

5. Proba Dječjeg zbora je subotom u 14 sati. Uključite djecu koja vole pjevati ili znaju nešto svirati.
    Zbor mladih i Mješoviti zbor trajno su otvoreni novim članovima.
    Pridružite se i učinite nešto lijepo Isusu za ljubav!

6. Sljedeće nedjelje nastavljamo sa susretima djece školske dobi, u vjeronaučnoj dvorani, u 10,30 sati. Pozivamo svu djecu da se priključe!

7. Prodajete stan? Znate tko prodaje? Naša župljanka, iz Zbora mladih, kupuje 2-sobni stan (45-65 m2) na području Savice. Ne dajte da ode iz naše Župe!
    Kontakt: Ivana, 098/829-124.

20:30 zajednica mladih

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.