3. Obiteljska bicklijada sv. Ivana Pavla II.

22. kolovoza 2019.

Kristov Stol - Misijska Europska inicijativa uz 25. godišnjicu prvog dolaska sv. Ivana Pavla II. u Zagreb i Hrvatsku (10. - 11. rujna 1994.), organizira 3. Zagrebačku Obiteljsku biciklijadu sv. Ivana Pavla II., u subotu 14. rujna, u 9h, polazeći sa Zagrebačkog hipodroma na kojem se i odvio taj povijesni velebni susret Hrvata s Papom, uz posjet i molitvu kod drvenih kapela Zagrebačke nadbiskupije - na Bundeku i Jakuševcu, preko novozagrebačkih župa svetih Evanđelista, s ciljem u crkvi sv. Benedikta u Mičevcu, gdje će se u 12h služiti sv. misa zahvalnica. Zatim slijedi kratki duhovno - zabavni program u suradnji s KUD-om Mičevec.

Druga trasa obiteljske biciklijade sv. Ivana Pavla II., kreće u 9h iz Velike Gorice ispred župe bl. Alojzija Stepinca, nastavlja obilaskom i molitvom kod drvenih kapela Ranjenog Isusa, te sv. Barbare u Velikoj Mlaki, uz cilj u Mičevcu i susret sa zagrebačkom trasom.

Projekt se odvija u sklopu Europskog tjedna mobilnosti, pod pokroviteljstvom Grada Zagreba, a molitvene nakane su zahvala za sv. Ivana Pavla II., sjećanje na sve susrete hrvata s Papom, molitva za što skoriju kanonizaciju bl. kardinala Stepinca i izgradnju njegove crkve na Trnjanskoj Savici uz 20. obljetnicu župe.

Trasa iz svakog smjera dugačka je oko desetak km, uz redare volontere i policijsku pratnju, te je prigodna za čitave obitelji s djecom. Pozvane su obitelji svih zagrebačkih župa, posebice onih posvećenih bl. kardinalu Stepincu, kao i svi drugi zainteresirani sudionici dobre volje.

Biciklijada se odvija pod Stepinčevim geslom: U Tebe se, Gospodine, uzdam!, što je bilo i geslo prvog pohoda sv. Ivana Pavla II. Hrvatskoj 1994. godine.

Sve novosti mogu se pratiti na www.kristov-stol.hr te dodatne informacije dobiti na e-mail kristov.stol@gmail.com ili mobitel 091-570-8604.

Vidimo se na zagrebačkom hipodromu u subotu, 14. rujna 2019. u 9h!

TAGOVI: obavijest , papa

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje