33. kroz godinu

15. studenoga 2015.

33. kroz godinu
  1. Danas prikupljamo sredstva za pomoć stradalima u poplavama na karlovačkom području. Svoj prilog možete staviti u košaricu na izlazu.

2. Započele su kateheze za odrasle vjernike, srijedom nakon večernje mise, u dvorani Pastoralnog centra. Prva tema novoga ciklusa bila je Godina posvećenog života koja uskoro završava, a tema novog susreta, u srijedu, 18. studenoga, u 19 sati, bit će Godina Božjeg milosrđa. Zbog toga se kateheza za katekumene premješta na četvrtak!

3. Zajednica mladih na svojim susretima raspravlja o Isusovim prispodobama. Susreti su srijedom u 20,15 sati. Veselimo se tvojem dolasku!

4. Euharistijsko klanjanje je svakog četvrtka od 17 do 18,30 sati.

5. Roditeljski sastanak za prvopričesnike održat će se u četvrtak, 19. studenoga, u 19 sati, a za krizmanike u 19,30 sati.

6. Mjesečni susret Hrvatske schönstattske obitelji održat će se u našoj Župi u subotu, 21. studenoga, nakon mise u 18,30 sati.

7. Sljedeće nedjelje je novi susret djece školske dobi, od 10 sati, u Pastoralnom centru. Pozivamo svu zainteresiranu djecu da se priključe!

8. BLAGOSLOV DOMA I OBITELJI
    Pozivamo one koji su se 1.) nedavno doselili na područje naše Župe ili 2.) do sada nisu primali tradicionalni božićni blagoslov obitelji da se tijekom ovoga mjeseca prijave u Župni ured.
    Prijavnice možete dobiti na stoliću za tisak ili preuzeti s naše web stranice. Ispunjene nam vratite do kraja studenog (papirom, faksom, e-poštom ...).
    Kao što je već bilo najavljeno, iz dosadašnjeg popisa izbrisana su ona domaćinstva koja zadnje tri godine (od Božića 2012. do Božića 2014.), bez obzira na razlog, nisu primila blagoslov.
    Pozivamo one koji će zbog školskih praznika nakon Božića otići iz Zagreba da se ranije jave za naknadni termin.
    Po potrebi, na blagoslov se može ići i tijekom došašća.

9. U organizaciji Hrvatskog katoličkog sveučilišta i Zagrebačke nadbiskupije, znanstveni skup Nadbiskup Stepinac i Srbi u Hrvatskoj u kontekstu Drugoga svjetskog rata i poraća održat će se u utorak 24. studenoga, u dvorani Vijenac, u Nadbiskupijskom pastoralnom institutu, Kaptol 29a u Zagrebu.

10. U subotu, 28. studenoga, idemo na adventski program u Beč. Polazak je u 4 sata ujutro ispred škole. Cijena je 240 kn. Potrebna je osobna iskaznica.

11. Akcija! Prikupljamo sredstva za postavljanje razglasa u našu kapelu i dvoranu. Treba nam 8 tisuća kuna. Htjeli bismo da bude spremno za zornice. Hvala svima unaprijed!

12. Večeras završava akcija prikupljanja pomoći u odjeći i obući za korisnike Caritasa Zagrebačke nadbiskupije, koju je pokrenuo Odbor Župnog Caritasa. Svoje darove možete donijeti u školu, prije bilo koje mise, ili nakon večernje mise u Pastoralni centar. Možete donijeti bilo koju očuvanu, čistu i uredno složenu robu, naravno zimsku, a najveća je potreba za obućom. CZN preporučuje da vrećice ili pakete složite tako da u njima budu stvari iste kategorije (muška odjeća, ženska odjeća, dječja odjeća, obuća, posteljina, ručnici, pokrivači) te na kutiji napišete taj naslov.
    Pomozimo našim ugroženim sugrađanima svjedočeći djelotvornu ljubav!

13. Od 20. listopada do 10. prosinca traje zajednička akcija Hrvatskog Caritasa i tvrtke Lidl Hrvatska "Pomagati je lako!", kojom se prikupljaju namirnice i proizvodi potrebni socijalno ugroženim obiteljima i pojedincima, korisnicima pomoći nad/biskupijskih i župnih Caritasa diljem Hrvatske. Na području Zagrebačke nadbiskupije akcija se provodi u 20 Lidlovih trgovina. Više na: www.czn.hr

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje