4. nedjelja kroz godinu

31. siječnja 2016.

4. nedjelja kroz godinu
  1. U utorak je blagdan Prikazanja Gospodinova u hramu ili Svijećnica, koji se ujedno slavi kao Dan posvećenog života. Mise su u kapeli u 7 i 18 sati, a blagoslov svijeća bit će na početku svake mise. Svijeće sa zaštitom možete nabaviti već danas ili na blagdan prije mise.

2. Na Svijećnicu započinjemo devetnicu Gospi Lurdskoj.

3. U srijedu, 3. veljače, spomendan je Sv. Blaža - biskupa i mučenika. Nakon mise bit će blagoslov grla.

4. Kateheze za odrasle vjernike održavaju se srijedom nakon mise.

5. Nastavljaju se susreti zajednice mladih. I ove srijede, 3. veljače, u 20 sati nastavljamo s ciklusom: ''Ti si mene prvi ljubio''. Tema ovotjednog susreta je: ''Slušanje riječi Božje.'' Veselimo se vašem dolasku!

6. Euharistijsko je klanjanje svakog četvrtka od 17 do 18 sati. Dođite!

7. Vjeronauk za katekumene održava se četvrtkom nakon mise.

8. Pred nama je prvi petak u mjesecu, peti u našoj pobožnosti Devet prvih petaka. Toga dana svećenik pohađa bolesnike.

9. Na prvu subotu obnavljamo posvetu Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

10. Na prvu nedjelju u mjesecu molimo za duhovna zvanja.

11. Na prvu nedjelju veljače slavi se Dan života. Roditelji su suradnici Božji u darivanju života. Preporučimo Bogu Ocu da obitelji prihvaćaju i žive taj dar.

12. Novi susret djece školske dobi bit će sljedeće nedjelje, u 10,30 sati, u vjeronaučnoj dvorani. Pozivamo svu djecu da se priključe!

13. Budući da je 10. veljače Pepelnica, ove se godine Stepinčevo slavi dan ranije, 9. veljače. Toga je dana misa kod nas u 18 sati. Središnja proslava Stepinčeva je u katedrali, 10. veljače, u 19 sati, a na toj misi neće biti pepeljenja.

14. Na Pepelnicu, 10. veljače, započinje korizma. Mise će u našoj kapeli biti u 7 i u 17,30 sati.
    Na Pepelnicu je zapovijedani post i nemrs, a zapovijedani nemrs je i u sve petke u korizmi.
    Razmislite o prikladnoj pokori.

15. Na blagdan Gospe Lurdske, 11. veljače, pozovite bolesnike na molitvu pred Presvetim, u 17 sati, te slavlje bolesničkog pomazanja pod misom u 18 sati.

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale