4. vazmena nedjelja

17. travnja 2016.

4. vazmena nedjelja
  1. Crkva danas slavi 53. svjetski dan molitve za duhovna zvanja. Molimo za sve bogoslove i sjemeništarce, a posebno za Marka Dominića i Domagoja Tujmera.

2. HODOČAŠĆE MLADIH ZAGREBAČKE NADBISKUPIJE U KATEDRALU
    Danas, na nedjelju Dobrog Pastira, mladi Zagrebačke nadbiskupije okupit će se na tradicionalnom hodočašću u prvostolnici.
    Budući da je ova nedjelja i Dan duhovnih zvanja, program započinje u 16,30 sati u prostoru Nadbiskupskog bogoslovnog sjemeništa, Kaptol 29, s predstavljanjem Bogoslovije (prikazivanjem filma) te raznih muških i ženskih redovničkih zajednica.
    Program završava euharistijskim slavljem u zagrebačkoj katedrali, koje će u 19 sati predvoditi kardinal Josip Bozanić.

3. Tijelo sv. Leopolda Bogdana Mandića još je danas u istoimenoj župi u Dubravi. Ako do sada niste uspjeli, nastojte danas otići i pomoliti se!
    Adresa: Svetog Leopolda Mandića 41; tel.: 2958 200.

4. Mjesečni susret Hrvatske schönstattske obitelji održat će se u utorak, 19. travnja, u 18 sati. Na susret dolazi duhovnik HŠO, p. Cristoph Horn, u godišnji posjet.

5. Zajednica mladih nastavlja svoje susrete srijedom u 20 sati, ciklusom 'Kršćanstvo i druge religije'. Tema ovotjednog susreta je odnos kršćanstva i budizma.
    Veselimo se tvojem dolasku!

6. Euharistijsko klanjanje je četvrtkom od 18 do 19 sati.

7. Sljedeće nedjelje je novi susret djece školske dobi u Pastoralnom centru, s početkom u 10,30 sati.
    Pozivamo djecu da se uključe!

8. Slavlje krizme bit će u subotu, 30. travnja, u 10,30 sati. Krizmatelj je mons. Stjepan Baloban, pročelnik Katedre socijalnog nauka Crkve na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Zagrebu. Molimo za krizmanike, njihove obitelji i kumove!

9. U subotu, 7. svibnja, održava se 8. obnovljeno hodočašće kruničara na Mariju Bistricu. Karte po cijeni od 50 kuna mogu se kupiti u Župnom uredu.

10. Ženidbu namjeravaju sklopiti:
    Boris Ivan MARIĆ iz Zagreba (sin Duška i Ane dj. Pleić), rkt. i Sanja Kristina MIŠKULIN iz Zagreba (kći Jurice i Marijane dj. Matijević), rkt.

11. Koliko dana traje Vazmeno vrijeme?

•  30
    •  40