5. korizmena nedjelja

22. ožujka 2015.

5. korizmena nedjelja
  1. Još danas traje akcija prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane. Svoje darove ili novčani prilog možete donijeti do večeras u školu, prije bilo koje mise. Hvala svim ljudima dobre volje!
  2. Zajednica mladih poziva vas na novi susret ove srijede u 20,30 sati. Susret će biti molitveno-meditativnog karaktera kao priprema za milosno vrijeme koje nam predstoji - obrede Velikog tjedna i najvećeg kršćanskog blagdana - Uskrsa.
    Veselimo se vašem dolasku!
  3. Euharistijsko klanjanje je četvrtkom od 17 do 18,30 sati.
  4. Križni put molimo u korizmi petkom i nedjeljom u 18 sati.
  5. Tradicionalni križni put za mlade na Ksaveru ove će se godine održati u petak, 27. ožujka u 20 sati, a predvodit će ga zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić.
  6. Uskrsna ispovijed bit će u subotu, 28. ožujka, od 16 do 17,30 sati, u školi. Misa će također toga dana biti u školi. Iskoristite mogućnost za sakrament pomirenja jer će na raspolaganju biti više svećenika.
    Potražite u molitveniku prijedlog ispita savjesti (10B.z., 5C.z., 2Z.lj., 7G.g., ili 8B.), dobro se pripremite i dođite - svi!
  7. Iduće nedjelje slavimo Nedjelju Muke Gospodnje ili Cvjetnicu. Mise će biti u 9, 10,30 i 18,30 sati, a na početku svake bit će blagoslov grančica koje, uz dobrovoljni prilog, možete dobiti ispred škole.
    Misa u 10,30 sati, s pjevanjem Muke Gospodnje, započinje blagoslovom grančica u školskom dvorištu, a zatim svi u procesiji ulazimo u „crkvu“.
  8. Uskrsna ispovijed bolesnih i nemoćnih, kao i onih koji svakog prvog petka primaju sakramente, bit će u utorak, 31. ožujka, od 9 sati.
  9. Do 31. ožujka traju prijave za Drugi nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji, koji će se održati na Trsatu, u nedjelju, 19. travnja ove godine. Polazak autobusa je u 6 sati, a cijena karte 100 kuna.
    Tražimo donatore koji bi sufinancirali troškove prijevoza, kako bi na susretu mogle sudjelovati i obitelji slabijeg imovnog stanja. Hvala svima!
  10. USKRS
    Veliki četvrtak
    - 19 sati: Misa večere Gospodnje
    Veliki petak - 15 sati: Križni put u parku; 19 sati: Obredi Muke Gospodnje
    Velika subota - 20 sati: Vazmeno bdjenje
    Uskrs - 7, 9 i 11 sati: mise
    Uskrsni ponedjeljak - 9 i 11 sati: mise

19:00 euharistijsko klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.