5. korizmena nedjelja

13. ožujka 2016.

5. korizmena nedjelja
  1. Danas završavamo prikupljanje suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane. Svoje darove ili novčani prilog možete donijeti u školu do večernje mise ili odmah nakon mise u Pastoralni centar. Pozivamo sve, koji žele pomoći u pripremi i podjeli paketa, da dođu večeras u Pastoralni centar.

2. Pobožnost križnog puta je utorkom i petkom u 17,30 sati u kapeli, a nedjeljom u 16 sati, na Ksaveru.

3. Nastavljaju se susreti zajednice mladih, srijedom, u 20 sati. Korizmeni ciklus završavamo molitvenim susretom s pjesmama iz Taizéa, kao pripremom za Uskrs. Veselimo se vašem dolasku!

4. Tradicionalni križni put za mlade na Ksaveru ove će se godine održati u petak, 18. ožujka, u 20 sati, a predvodit će ga zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić.

5. Velika uskrsna ispovijed bit će uoči Cvjetnice, u subotu, 19. ožujka, od 16 do 18 sati u školi. Iskoristite mogućnost za sakrament pomirenja jer će na raspolaganju biti više svećenika.
    Potražite u molitveniku prijedlog ispita savjesti (10BZ, 5CZ, 2ZLj, 7GG, ili 8B), dobro se pripremite i dođite - svi!
    Misa će također toga dana biti u školi. Kantautorica Ksenija Sopić će nakon mise održati koncert suvremene duhovne glazbe. Svakako dođite!

6. Mjesečni susret Hrvatske schönstattske obitelji održat će se u subotu, 19. ožujka. Susret će ovaj puta iznimno, zbog pokorničkog bogoslužja i koncerta, biti prije mise, u 17 sati.

7. Iduće nedjelje slavimo Nedjelju Muke Gospodnje ili Cvjetnicu. Mise će biti u 9, 10,30 i 18 sati, a na početku svake bit će blagoslov grančica koje, uz dobrovoljni prilog, možete dobiti ispred škole.
    Misa u 10,30 sati, s pjevanjem Muke Gospodnje, započinje blagoslovom grančica u školskom dvorištu, a zatim svi u procesiji ulazimo u „crkvu“.

8. Na Cvjetnicu završava akcija Caritasa Zagrebačke nadbiskupije »Srcem se najviše daje«. Kutijice za prikupljanje dobrotvornih priloga donesite na misu i položite na stol kod oltara.

9. Uskrsna ispovijed bolesnih i nemoćnih bit će u utorak, 22. ožujka, od 9 sati.

10. USKRS

Veliki četvrtak - 19 sati: Misa večere Gospodnje
    Veliki petak - 15 sati: Križni put u parku; 19 sati: Služba Muke Gospodnje
    Velika subota - 20 sati: Vazmeno bdijenje
    Uskrs - 7, 9 i 11 sati: mise
    Uskrsni ponedjeljak - 9 i 11 sati: mise

11. OD 29. OŽUJKA MISE ĆE BITI U 19 SATI!

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"