STEPINČEVO 2020.

27. rujna 2020.

1. U okviru duhovne priprave za Stepinčevo ove godine imamo posebnu projekciju, za naše župljane, dokumentarnog filma „Stepinac: Kardinal i njegova savjest“ u kinu Cineplexx, City Center one East, u utorak, 29. rujna, u 20 sati. Cijena karte je 23 kn, a prijaviti se možete odmah nakon mise, ispred škole.
    Dolazak je u vlastitom aranžmanu (moguće je koristiti ZET-ov autobus 281 Glavni kolodvor – Novi Jelkovec, koji s GK kreće u 19,15 sati i staje na Slavonskoj aveniji, kod Gruške ulice).
    Toga dana ne radi Župni ured.

2. U srijedu, 30. rujna započinje svečana trodnevnica bl. Alojziju Stepincu. Svakog dana u 17,50 sati molimo krunicu s litanijama bl. Alojzija Stepinca.
    Slijedi sveta misa u 18,30 sati, koju, uz sudjelovanje župnih zborova, predvode poglavari Međubiskupijskog sjemeništa, na Šalati: u srijedu vlč. Petar Mlakar, duhovnik, u četvrtak vlč. Luka Premelč, prefekt, a u petak preč. Matija Pavlaković, rektor.

3. U četvrtak započinjemo listopadske pobožnosti. Svakoga dana molimo krunicu i litanije za vjeru, nadu i ljubav.

4. U petak, 2. listopada, ujedno je i prvi petak u zajedničkoj pobožnosti Devet prvih petaka. Toga dana posjećujemo bolesne i nemoćne, a misu prikazujemo za sve dobročinitelje i potrebite u našoj Župi.
    Također vas pozivamo na molitvenu šetnju od Pastoralnog centra do škole, s početkom u 21 sat. Slijedi cjelonoćno klanjanje koje završava prije jutarnje mise u 9 sati, euharistijskim blagoslovom i molitvom posvete Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

5. Na Stepinčevo, u subotu, 3. listopada, mise su u 9 i 11 sati. Svečanu misu u 11 sati predvodi preč. Antun Štefan, Nacionalni ravnatelj Papinskih misijskih djela u RH.

6. Pozivamo vas da i ove godine, prema svojim mogućnostima, pridonesete proslavi blagdana. Kolače ili kakvo piće možete donijeti u školu, u subotu, nakon 10 sati. Nakon mise u 11 sati slijedi jednostavni domjenak za sve nazočne.

7. Pozivamo sve štovatelje bl. Alojzija Stepinca, Trnjane i druge Zagrepčane, vjernike i sve ljude dobre volje, a osobito mlade, da se pridruže slavlju i molitvi za izgradnju župne crkve na Savici.

Bl. Alojzije Stepinče, moli za nas!

TAGOVI: obavijest , Stepinčevo

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.