5. vazmena nedjelja

15. svibnja 2022.

Naš Gospodin Isus Krist - James Tissot
  1. Prošle nedjelje prikupili smo 800 kuna za naša sjemeništa. Hvala svim darovateljima. Nastavljamo moliti za naše bogoslove Marina i Marka, te za vlč. Iliju Kelića, koji je prošle nedjelje u Banja Luci zaređen za đakona.

2. Jučer je sakrament euharistije primilo 84 prvopričesnika, a danas slave misu zahvalnicu. Čestitamo im i molimo za njih da nastave prijateljstvo s Isusom!

3. Marijanske svibanjske pobožnosti započinju 40 minuta prije večernje mise.

4. Biblijska zajednica okuplja se ponedjeljkom u 20 sati.

5. Zajednica mladih poziva na susrete mladih utorkom, u 20,30 sati.

6. Euharistijsko klanjanje je četvrtkom nakon mise, a tijekom vazmenog vremena svakoga petka, cjelonoćno.

7. Novi susret djece od 5. do 7. razreda, bit će u subotu, u 9 sati.

8. Krizma će u našoj Župi biti u subotu, 21. svibnja, u 10,30 sati, u crkvi Krista Kralja, na Krugama, a krizmatelj je preč. mr. Marko Kovač, kancelar Nadbiskupskog duhovnog stola.
    Preporučujemo akciju „Posvoji prvopričesnika - posvoji krizmanika!“ Ovoga tjedna za naše krizmanike molimo Molitvu bl. Alojzija Stepinca za 7 darova Duha Svetoga.

9. U srijedu, 25. svibnja, održat će se sjednica Župnoga pastoralnog vijeća. Sjednica započinje misom u 18,30 sati.

10. Proslava svetkovine Majke Božje od Kamenitih vrata, zaštitnice grada Zagreba, bit će u utorak, 31. svibnja. Toga su dana u našoj Župi mise u 10 i u 17 sati.

11. U subotu, 11. lipnja, hodočastimo u Padovu, Arcellu i Camposampiero. Polazak je u ponoć, a cijena 260 kuna.

12. Ženidbu namjeravaju sklopiti:

1. Filip KOVAČ iz Zagreba (sin Ivana i Ivanke, dj. Novak), rkt., i
      Mateja KOVAČ, dj. Vlahović, iz Zagreba (kći Zlatka i Ivanke, dj. Kanceljak), rkt.

2. Josip KOVAČEVIĆ, iz Čapljine (sin Brune i Zlate, dj. Majić), rkt., i
      Tea KLEPAC, iz Zagreba (kći Dinka i Marije, dj. Topolovac), rkt.

3. Božidar JAMBREČIĆ, iz Bestovja (sin Milana i Katarine, dj. Pušić), rkt., i
      Elizabeta BROZIČEVIĆ, iz Zagreba (kći Vinka i Marijanke, dj. Dražetić), rkt.

13. Prilog za stradale u potresu možete staviti u košaricu ispred ulaza.

14. Prilog za potrebe Župe i Obiteljski dar možete donijeti u Župni ured ili uplatiti na žiroračun Župe, IBAN: HR3423400091110672315.

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.