Župne obavijesti: 12.rujna 2012.

15. rujna 2012.

1.     12.rujna u 9 sati, zajedno sa svom školskom djecom i mladima, roditeljima i školskim djelatnicima molimo Dar Duha Svetoga uz početak nove školske i pastoralne godine.

2.     Od 12.rujna se nastavlja redoviti nedjeljni raspored svetih misa: 9, 11 i 19 sati.

3.     Večernje mise bit će u 19 sati sve do početka listopada.

4.     Zahvaljujemo na Vašim prilozima za dovršetak gradnje crkve na Udbini. Prikupljeno je 800 kuna.

5.     Radi župnikova obavljanja duhovnih vježbi, ovoga tjedna Župni ured neće raditi. Svete mise slavit će vlč. Alen Lulić. Za sve hitne slučajeve potražite svećenika nakon večernje mise, ili se javite u Župu Krista Kralja.

6.     Ovoga tjedna započinju redovite probe župnih zborova: Mješoviti zbor utorkom i četvrtkom u 20.00 sati, Dječji zbor subotom u 10.00 sati, a Zbor mladih subotom u 16.00 sati. Primamo nove članove!

7.     Pozivamo sve koji žele pomoći pri čišćenju i uređenju liturgijskog prostora da ostanu nakon mise radi dogovora. Hvala svima koji to rade već godinama.

8.     Pozivamo buduće prvopričesnike na nedjeljnu misu u 9.00 sati, a buduće krizmanike na nedjeljnu misu u 19.00 sati. Sljedeće nedjelje, 23. rujna, dođite na upoznavanje i formiranje katehetskih skupina. Roditelji mogu nakon mise predati prijavnice i druge dokumente.

9.     Pozivamo one koji se žele uključiti u pripremu nedjeljne liturgije u školi. Nedostaju nam još dvije ekipe. Budite velikodušni i učinite nešto lijepo za Gospodina!

10. Prvi susret zajednice mladih u novoj pastoralnoj godini bit će u srijedu, 26. rujna u 20.30 sati u Pastoralnom centru. Pozivamo mlade iz naše Župe da se aktivnije uključe u život svoje župne zajednice.

11. Pozivamo odrasle osobe koje žele postati katolici da se tijekom ovoga mjeseca prijave u program priprave. Više informacija u Župnom uredu.

12. Približava se proslava naše župne svetkovine i 14. obljetnice proglašenja blaženim Kardinala Stepinca, 3. listopada 2012. Duhovna priprava započet će u subotu, 29. rujna. U ponedjeljak, 1. listopada, hodočastit ćemo u Katedralu na Stepinčev grob. U utorak, 2. listopada, bit će Pokorničko bogoslužje i prilika za ispovijed. Duhovnu pripravu predvodit će don Damir STOJIĆ, studentski kapelan, a svečano misno slavlje na sami blagdan o. Stjepan FRIDL, glavni urednik Radio Marije. Više detalja o programu priprave i proslave sljedeće nedjelje.

13. Pozivamo vas da i ove godine, prema svojim mogućnostima, sudjelujete u pripremi proslave blagdana. Cijenjene domaćice pozivam da pripreme kolače za blagdan. Svi koji želite novčano pomoći proslavu možete to učiniti nakon sv. misa. Unaprijed zahvaljujemo!

Naša župna zajednica moli Gospodina:

a) Za novokrštene: Lovro Tutić.

b) Za dobročinitelje, siromašne, bolesne i nemoćne.

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"