Župne obavijesti: 30.rujna 2012.

29. rujna 2012.

1. Jučer smo započeli duhovnu pripravu za proslavu naše župne svetkovine blaženog Kardinala Stepinca. Duhovnu pripravu u župi predvodi don Damir Stojić, zagrebački studentski kapelan. Večeras je misa u 19 sati. Sutra, 1. listopada, od 16.30 sati, hodočastit ćemo u našu prvostolnicu na Stepinčev grob, posjetiti riznicu i Muzej bl. Alojzija Stepinca, a misa će biti u 18 sati. U utorak, 2. listopada, u 19.15 sati, u školi će biti Pokorničko bogoslužje i prilika za ispovijed, a u 20 sati sveta misa. Na svetkovinu, u srijedu, 3. listopada, mise će biti u 9 sati u Pastoralnom centru, te u 20 sati, u školi, koju će predvoditi o. Stjepan Fridl, glavni urednik Radio Marije.
  2. Pozivamo vas da i ove godine, prema svojim mogućnostima, sudjelujete u pripremi proslave blagdana. Cijenjene domaćice pozivam da pripreme kolače za blagdan. Svi koji želite novčano pomoći proslavu možete to učiniti nakon sv. misa. Unaprijed zahvaljujemo!
  3. Župa sv. Terezije od Djeteta Isusa, na Miramarskoj cesti, slavi svoj blagdan sutra, 1. listopada. Sv. mise su u 8 i 10 sati, a svečano euharistijsko slavlje u 18.30 sati predvodi p. Božidar Nagy, isusovac, postulator kauze za kanonizaciju bl. Ivana Merza.
  4. Od četvrtka, 4. listopada, započinje zimski raspored misa: večernja misa bit će u 18 sati.
  5. Od toga dana mijenja se i radno vrijeme Župnog ureda: od utorka do petka, od 16.30 do 17.30 sati.
  6. Tijekom listopada pozivamo vas na listopadske pobožnosti. Svakoga dana, od 17.20 sati, molimo krunicu i marijanske litanije.
  7. Pred nama je prvi petak u mjesecu, dan posvećen Presvetom Srcu Isusovu i prigoda za primanje svetih sakramenata. To će biti prvi u nizu od 9 prvih petaka koje ćemo zajednički obavljati do lipnja sljedeće godine. Toga dana posjećujemo bolesne i nemoćne osobe koje ne mogu doći u crkvu. Pozivamo zainteresirane da se prijave do četvrtka navečer. Sv. misu toga dana prikazujemo i za sve naše dobročinitelje.
  8. Pozivamo odrasle osobe koje žele postati katolici da se prijave u Župnom uredu. Program priprave započinje 10. listopada.
  9. U subotu, 20. listopada, pozivamo vas na Izlet u nepoznato I. Polazak je u 7 sati ujutro ispred škole. Cijena je 100 kuna, a uključuje prijevoz autobusom i jedan obrok, bez pića. Karte možete nabaviti u Župnom uredu.
  10. Mješoviti zbor održava probe utorkom i četvrtkom u 20.00 sati, Dječji zbor subotom u 10.00 sati, a Zbor mladih subotom u 16.00 sati. Primamo nove članove!
  11. Pozivamo one koji se žele uključiti u pripremu nedjeljne liturgije u školi. Nedostaju nam još dvije ekipe. Budite velikodušni i učinite nešto lijepo za Gospodina!
  12. Pozivamo sve koji žele pomoći pri čišćenju i uređenju liturgijskog prostora da ostanu nakon mise radi dogovora. Hvala svima koji to rade već godinama.
  13.  U Župnom uredu možete upisati mise za razdoblje do kraja ove godine. Misni stipendij za tihe mise, svagdanom, iznosi 50 kuna, a za pjevane mise, nedjeljom, 100 kuna.

00:00 cjelonoćno klanjanje
07:30 jutarnja misa
09:00 susret djece 5. - 7. razreda OŠ
10:00 dječji zbor

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.