III. nedjelja došašća

14. prosinca 2014.

III. nedjelja došašća
  1. Tijekom tri adventske nedjelje prodajom kolača prikupljamo sredstva za novi božićni nakit.
    Hvala svima koji su donijeli koji kolač! Ako do sada niste, možete to učiniti još sljedeće nedjelje. Hvala na prilozima.
  2. Danas je novi susret djece školske dobi u vjeronaučnoj dvorani u 10,30 sati. Pozivamo svu djecu da se priključe!
  3. Betlehemsko svjetlo dolazi u našu Župu večeras u 18 sati, a od sutra će biti u Pastoralnom centru. Ponesite svoje svijeće!
  4. Treća nedjelja došašća već je više godina odlukom hrvatskih biskupa Nedjelja Caritasa.
    To je prigoda da svojim milodarima podupiremo  župni, biskupijski i nacionalni Caritas i pokažemo zajedništvo s našim obiteljima koje trpe razne oskudice. Prikupljenim milodarima pomozimo im ublažiti grubu svakodnevicu.
    Dajmo svoj prilog: novčani, prema mogućnostima, i ne manje važno - molitveni.
    Ovogodišnja Nedjelja Caritasa slavi se pod geslom: Obitelj – svjedok zajedništva, vjere,
    života i ljubavi. Više o akcijama Caritasa Zagrebačke nadbiskupije i Hrvatskog  Caritasa pogledajte na njihovim web-stranicama: caritas.hr i czn.hr.
    U akciji prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane još danas možete donijeti svoje darove ili novčani prilog. Hvala svim ljudima dobre volje!
  5. Tijekom došašća pozivamo vas na mise zornice, svakog jutra u 6 sati, osim nedjeljom.
    Svagdanje večernje i nedjeljne mise ostaju prema redovitom rasporedu.
  6. Pozivamo sve zainteresirane župljane na filmsku večer koja će se održati u ponedjeljak, 15. prosinca, u 19 sati u dvorani Pastoralnog centra. Gledat ćemo božićni film "Divan život", crno-bijeli klasik o obiteljskom čovjeku pritisnutom problemima kojemu u pomoć dolazi anđeo čuvar. Radujemo se vašem dolasku!
  8. Zajednica mladih na svojim susretima srijedom u 20,30 sati obrađuje temu: Žene u Bibliji. Ovog tjedna svu ćemo pažnju posvetiti Blaženoj Djevici Mariji! Svakako dođite!
  9. Četvrtkom je nakon obje mise euharistijsko klanjanje. Dođite!
  10. Božićna ispovijed bolesnih i nemoćnih bit će u petak, 19. prosinca, od 9 do 12 sati. Velika božićna ispovijed djece, mladih i odraslih bit će u subotu, 20. prosinca, u 16 sati, u školi.
  11. Na Badnjak je posljednja zornica, a navečer će mise biti u 20 sati i polnoćka u 24 sata.
  12. Od Božića do 11. siječnja mise će biti u školi. Od 1. siječnja 2015. večernja misa bit će u 18,30 sati. Župni ured radit će redovito.
  13. Raspored blagoslova obitelji otisnut je na zasebnom listiću i dostupan na našoj internetskoj stranici, a započinje 27. prosinca.
    Odnesite ga i svojim susjedima!

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.