Nedjelja Caritasa

11. prosinca 2016.

Nedjelja Caritasa

Treća nedjelja došašća već je više godina odlukom hrvatskih biskupa Nedjelja Caritasa. To je prigoda da svojim milodarima podupiremo župni, biskupijski i nacionalni Caritas i pokažemo zajedništvo s našim obiteljima koje trpe razne oskudice.

Prikupljenim milodarima pomozimo im ublažiti grubu svakodnevicu. Dajmo svoj prilog: novčani, prema mogućnostima, i ne manje važno - molitveni.

Ovogodišnja Nedjelja Caritasa slavi se pod geslom: „Gospodin ostaje vjeran dovijeka“ (Ps 146, 6c).

Do 31. prosinca traje zajednička akcija Hrvatskog Caritasa i tvrtke Lidl Hrvatska "Pomagati je lako!", kojom se prikupljaju namirnice i i drugi proizvodi potrebni socijalno ugroženim obiteljima i pojedincima, korisnicima pomoći nad/biskupijskih i župnih Caritasa.

U tijeku je tradicionalna božićna akcija Hrvatskog Caritasa za najsiromašnije obitelji: „Za 1000 radosti“: NAZOVI donacijski telefon 060 9010 (cijena 6,25 kn po pozivu, PDV uključen), ili DONIRAJ uplatom na račun Hrvatskog Caritasa IBAN: HR40 2340009 1510126452, kod PBZ, poziv na br. 7-15.

Više o akcijama Caritasa Zagrebačke nadbiskupije i Hrvatskog Caritasa na:  www.caritas.hr i www.czn.hr.

Danas završavamo prikupljanje suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane. Svoje darove ili novčani prilog možete donijeti u školu do večernje mise ili odmah nakon mise u Pastoralni centar. Pozivamo sve, koji žele pomoći u pripremi i podjeli paketa, da večeras nakon mise dođu u Pastoralni centar.

Tri naše župljanke izrađuju božićne ukrase od medenjaka i prodaju ispred škole. Polovica prihoda donirat će se za potrebe župnog Caritasa, a druga polovica prihoda za Udrugu Betlehem. Pozivamo vas da se odazovete i kupnjom proizvoda poduprete navedene akcije.

18:30 roditeljski sastanak za krizmanike - učenike 8. razreda
19:00 euharistijsko klanjanje

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.