PRESVETO TROJSTVO

31. svibnja 2015.

PRESVETO TROJSTVO
  1. Danas je u dvorani Pastoralnoga centra susret djece školske dobi, s početkom u 10,30 sati. Pozivamo svu zainteresiranu djecu da se uključe!
  2. Danas je svetkovina Presvetoga Trojstva, a grad Zagreb slavi Majku Božju od Kamenitih vrata, zaštitnicu grada. Večernja misa u našoj je župi u 17 sati, a svečanu euharistiju u katedrali, u 19 sati, predvodi kardinal George Pell, prefekt Tajništva za ekonomska pitanja Svete Stolice. Nakon mise je procesija sa svijećama i slikom Majke Božje od Kamenitih vrata.
  3. Zajednica mladih na svojim susretima, srijedom u 20 sati, obrađuje temu: "Sveti sakramenti – vidljiva Božja ljubav''.
    Tema ovotjednoga susreta je "Sakrament svetog reda – izabran od ljudi za ljude".
  4. Svetkovina Tijelova slavi se u četvrtak, 4. lipnja. Mise će biti u 10 sati s procesijom (v. str. 3) te u 19 sati.
    Toga dana nema euharistijskog klanjanja. Sva naša slavlja od četvrtka do nedjelje bit će u školi.
  5. Ovoga je tjedna prvi petak u mjesecu, zadnji u našoj pobožnosti Devet prvih petaka. Toga dana posjećujemo bolesnike koji žele primiti sakramente, a večernju misu prikazujemo za dobročinitelje i potrebite u našoj Župi.
  6. U subotu, 6. lipnja, papa Franjo posjetit će Crkvu i ljude u BiH. Središnje slavlje bit će na stadionu Koševo, s početkom u 11 sati. Molimo Božji blagoslov za sve sudionike i sav Božji narod u toj zemlji.
  7. Na prvu subotu u mjesecu obnavljamo posvetu naše Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.
  8. Na prvu nedjelju u mjesecu svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.
  9. Najavljujemo Caritasovu akciju prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane: od četvrtka 11. do nedjelje 14. lipnja.
  10. U subotu, 13. lipnja, organiziramo hodočašće u Padovu. Polazak je 12. lipnja u 23 sata, a cijena je 240 kn.

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale