Presveto Trojstvo

26. svibnja 2024.

Uzašašće - James Tissot
  1. Jučer je sakrament euharistije primilo 64 prvopričesnika, a danas slave misu zahvalnicu. Čestitamo i molimo za njih!

2. Na svetkovinu Tijelova, 30. svibnja, misa s procesijom bit će u 9 sati. Procesija počinje ispred OŠ Jure Kaštelana, a završava pred Pastoralnim centrom. Toga dana nema euharistijskog klanjanja ni večernje mise. Pozivamo vas da se odazovete u što većem broju, te da svi, osobito djeca, dođete obučeni u bijelo.
    Molimo sve koji mogu da dan ranije, od 17 do 19 sati, donesu u Pastoralni centar latice cvijeća i košarice.
    Tijelovo je ujedno i državni praznik u Republici Hrvatskoj, a istoga je dana i Dan državnosti. Zahvalno i ponosno istaknite hrvatske zastave!

3. Na Trgu ispred katedrale u petak, 31. svibnja, svečano će se proslaviti svetkovina Majke Božje od Kamenitih vrata, zaštitnice grada Zagreba.
    Euharistijsko slavlje s početkom u 19 sati predvodit će nadbiskup mons. Paul Richard Gallagher, tajnik Svete Stolice za odnose s državama i međunarodnim organizacijama.
    Nakon svečanog misnog slavlja uslijedit će hodočasnička procesija sa svijećama Bakačevom ulicom, Trgom bana Josipa Jelačića, te Radićevom do Kamenitih vrata.
    Napomena: Toga su dana u našoj Župi mise u 9 i u 17 sati; Župni ured ne radi.

4. Novi susret školske djece, od 5. do 7. razreda, bit će u subotu, u 9 sati.

5. Na prvu subotu obnavljamo posvetu Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

6. Na prvu nedjelju u mjesecu molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

7. U ponedjeljak, 10. lipnja, proslavit ćemo još jedan Stepinčev dan. Ne propustite!

8. U subotu, 15. lipnja, hodočastimo sv. Leopoldu B. Mandiću i sv. Antunu u Padovu. Polazak je pola sata nakon ponoći, a cijena karte je 40 eura.

9. U nedjelju, 16. lipnja, slavimo misu zahvalnicu za kraj školske godine: u 9 sati za učenike do 6. razreda, a u 18,30 za učenike 7. i 8. razreda te srednjoškolce.

00:00 cjelonoćno klanjanje
07:30 jutarnja misa

br. 663 | god. 15. | 21.7.2024.

Župni ured otvoren je u utorak i petak nakon mise.