Proslava Stepinčeva 2013. godine

6. veljače 2013.

Proslava Stepinčeva 2013. godine

Na spomendan bl. Alojzija Stepinca kardinal Josip Bozanić, nadbiskup zagrebački, predvodit će u nedjelju 10. veljače u 19 sati središnje auharistijsko slavlje u zagrebačkoj katedrali.

Ovo slavlje u "majci svih crkava" naše Nadbiskupije posebno je znakovito u ovoj Godini vjere, u kojoj smo i sami pozvani svoje svjedočanstvo jačati primjerom i zagovorom onih koji su nam bliski u životnim okolnostima. Blaženi Alojzije nas okuplja oko oltara u ljepoti vjere u Presveto Trojstvo i u vjernosti našem krsnom pozivu pred suvremenim izazovima za našu vjeru i Crkvu.

U katedrali će se, od četvrtka 7. do subote 9. veljače s početkom u 18 sati, slaviti trodnevnica kao duhovna priprema za proslavu spomendana bl. Alojzija Stepinca. Prvi dan 7. veljače, Misu će predvoditi pomoćni biskup mons. Mijo Gorski. Drugi dan 8. veljače, Misu će predvoditi pomoćni biskup mons. dr. Ivan Šaško. Treći dan 9. veljače, Misu će predvoditi pomoćni biskup mons. dr. Valentin Pozaić.

Pozivamo vas i da posjetite izložbu "Stepinčevim stazama po Svetoj Zemlji" koja će biti otvorena u četvrtak 7. veljače u 19 sati, nakon misnoga slavlja prvoga dana trodnevnice u katedrali. Više informacija o izložbi potražite u prilozima uz ovu obavijest.

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.