XXI. ned. kroz god.

24. kolovoza 2014.

XXI. ned. kroz god.

Župni ured je otvoren od utorka do petka, u 19,30 sati.

Župni Caritas poziva na nastavak prikupljanja pomoći za stradale u poplavi. Caritas Zagrebačke nadbiskupije preporučuje da pakete složite tako da u njima budu stvari iste kategorije (hrana, hrana za djecu, voda-sokovi, posteljina-ručnici-pokrivači, higijenske potrepštine, obuća, sredstva za čišćenje, igračke) te vani na kutiji napišite taj naslov.

Ovaj puta ne treba odjeća. Svoj paket možete donijeti u Pastoralni centar, u srijedu, 27. kolovoza, od 17 do 20 sati.

Euharistijsko klanjanje je četvrtkom od 18 do 19 sati.

U subotu, 30. kolovoza, hodočastimo na Udbinu, na proslavu Dana hrvatskih mučenika. Polazak je u 6,00 sati, a karte po cijeni od 100 kuna možete nabaviti u Župnom uredu.

U utorak, 2. rujna, održat će se sjednica Župnoga pastoralnog vijeća. Sjednica započinje misom u 19 sati.

Na Svetu subotu, 6. rujna, hodočastimo u svetište Predragocjene Krvi Kristove u Ludbreg. Polazak je u 7,30 sati, a karte po cijeni od 70 kuna možete nabaviti u Župnom uredu.

Novi broj žiro-računa naše Župe: IBAN: HR3423400091110672315

Od 13. do 15. rujna 2014. održava se 283. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba i Hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije u Mariju Bistricu.

(2) Damir BALOG iz Zagreba (sin Ivana i Dragice, dj. Risek), rkt. i Nataša HRUŠKA iz Zagreba (kći Ivana i Lidije, dj. Knez), rkt.

Ovogodišnje Hodočašće bit će pod geslom ''Zdravo, presveta Djevice i Majko Božja Marijo, moćna zaštitnice naše drage domovine Hrvatske''.

Pješaci koji hodočaste na Mariju Bistricu kreću u subotu, 13. rujna, u 8,30 sati od Tržnice. Sv. misa je u Čučerju u 10 sati.

Autobus za Mariju Bistricu polazi u nedjelju, 14. rujna, u 7 sati ispred škole. Karte po cijeni od 50 kuna možete nabaviti u Župnom uredu. Te je nedjelje u našoj Župi misa samo u 19 sati.

Zajednica mladih poziva na Hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije na Mariju Bistricu, 13. i 14. rujna 2014. Cijena hodočašća iznosi 70 kn (40 kn povratna karta za vlak, 20 kn za smještaj i 10 kn za fond „Mladi za mlade“). Prijave kod župnih animatora: lea.jakopovic@gmail.com i mateja.klapan@gmail.com, do 7. rujna.

Ženidbu namjeravaju sklopiti:
(1) Franjo KIRIN iz G. Pušće (sin Vladimira i Milice, dj. Stanišak), rkt. i Maja KOVAČIĆ iz Zagreba (kći Slavka i Jadranke, dj. Perić), rkt.;

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"