XXIII. ned. kroz god.

7. rujna 2014.

XXIII. ned. kroz god.

Danas, na prvu nedjelju u mjesecu svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

Pred ulazom u školu danas možete naručiti majicu s logom proslave 15. obljetnice naše Župe. Možete birati kroj (M/Ž) i veličinu (S, M, L, XL), a iznos od 70 kuna uplaćujete odmah.

Sutra, na blagdan Male Gospe, misa je u našoj kapeli u 19 sati.

Do 12. rujna Župni ured je otvoren po ljetnom rasporedu. Od 16. rujna Ured će biti otvoren od 16,30 do 17,30 sati.

Mjesečni susret molitelja žive krunice održat će se 10. rujna, u 18 sati, u dvorani Pastoralnog centra. Pozivamo i druge župljane koji su spremni dnevno izmoliti jednu desetku krunice za izgradnju naše župne crkve da se pridruže ovom krugu molitelja i dođu na susret.

Svakog 10-og u mjesecu slavimo zavjetnu misu na čast našem Zaštitniku, bl. Alojziju Stepincu.

Euharistijsko klanjanje je još ovoga četvrtka od 18 do 19 sati. Od 18. rujna klanjanje će biti četvrtkom nakon mise.

Od 13. do 15. rujna 2014. održava se 283. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba i Hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije u Mariju Bistricu, pod geslom ''Zdravo, presveta Djevice i Majko Božja Marijo, moćna zaštitnice naše drage domovine Hrvatske''.

Za mlade će biti organiziran poseban hodočasnički vlak koji će krenuti u 7,20 sati s Glavnog kolodvora prema Konjščini. Cijena hodočašća iznosi 70 kn. Prijave kod župnih animatora: lea.jakopovic@gmail.com i mateja.klapan@gmail.com.

Pješaci koji hodočaste na Mariju Bistricu kreću u subotu, 13. rujna, u 9 sati od Tržnice. Sv. misa je u Čučerju u 10,30 sati.

Autobus za Mariju Bistricu polazi u nedjelju, 14. rujna, u 7 sati ispred škole. Karte po cijeni od 50 kuna možete nabaviti u Župnom uredu.

U nedjelju, 14. rujna, u našoj Župi misa će biti samo u 19 sati!

Od 16. rujna mise će biti u 18 sati.

Roditeljski sastanak za učenike 3. razreda osnovne škole održat će se u srijedu, 17. rujna, u 19 sati, u Pastoralnom centru.

Roditeljski sastanak za učenike 8. razreda osnovne škole održat će se u srijedu, 17. rujna, u 19,30 sati, u Pastoralnom centru.

U nedjelju, 21. rujna, u 9 sati, pozivamo školsku djecu i mlade, roditelje i školske djelatnike na svečani zaziv Duha Svetoga uz početak nove školske i pastoralne godine.

Zahvaljujemo svima koji su prošle nedjelje dali svoj prilog za sudjelovanje naše ekipe u katoličkoj malonogometnoj ligi (KMNL). Prikupljeno je 2.500,00 kuna. Natjecanja započinju 20. rujna. Pratimo ih molitvom!

Ženidbu namjeravaju sklopiti: (1) Ivan RADOŠ iz Zagreba (sin Vinka i Ljerke, dj. Rubić), rkt. i Anamarija JAGUNIĆ iz Zagreba (kći Tome i Draginje, dj. Bošnjak), rkt.. (2) Zoran KRLEŽA iz Zagreba (sin Velimira i Dragice, dj, Gložinić), rkt. i Ivon BANJEDVOREC iz Zagreba (kći Željka i Suzane, dj. Makar), rkt.

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale