XXV. nedjelja kroz godinu

21. rujna 2014.

XXV. nedjelja kroz godinu

Prošle je nedjelje u našoj Župi za dovršetak i uređenje crkve Gospe Velikog Hrvatskog Krsnog Zavjeta u Kninu prikupljeno 1080 kuna. Hvala svim darovateljima!

Danas u 9 sati, u zajedništvu sa školskom djecom i mladima, roditeljima i školskim djelatnicima zazivamo Duha Svetoga na novu školsku i pastoralnu godinu.

Pred ulazom u školu možete nabaviti suvenir – magnet u obliku crkvice, s tekstom Stepinčeva gesla. Kupnjom suvenira pomažete organizaciju proslave 15. obljetnice Župe. Cijena je dobrovoljni prilog.

Župni ured je otvoren od utorka do petka, od 16,30 do 17,30 sati.

Uskoro započinje župna katehetska priprava djece za primanje sakramenata. Pozivamo roditelje učenika trećih i osmih razreda OŠ, koji nisu ovoga tjedna bili na roditeljskom sastanku, a žele djecu uključiti u ovu pripravu, da se što prije jave u Župni ured.

Roditeljski sastanak za učenike 7. razreda osnovne škole održat će se u srijedu, 24. rujna, u 19 sati, u Pastoralnom centru.

Pozivamo odrasle osobe koje žele postati katolici da se tijekom ovoga mjeseca prijave u program priprave. Više informacija u Župnom uredu.

Četvrtkom nakon mise ostajemo u euharistijskom klanjanju.

Duhovna priprava za proslavu Stepinčeva i 15. obljetnice naše Župe započinje pokorničkim bogoslužjem u subotu, 27. rujna, u 16,30 sati, u školi. Misa je u 18 sati.
Pozivamo vas da i ove godine, prema svojim mogućnostima, sudjelujete u pripremi proslave blagdana. Više detalja o programu i proslavi sljedeće nedjelje.

U nedjelju, 28. rujna, nakon večernje mise Župni zbor mladih održat će koncert duhovne glazbe.

U ponedjeljak, 29. rujna, hodočastit ćemo u zagrebačku prvostolnicu. Najprije ćemo u 16 sati posjetiti Riznicu katedrale i Muzej bl. Alojzija Stepinca, zatim u 18 sati sudjelovati na misnom slavlju, a nakon mise pomoliti se kod Blaženikova groba.

U subotu, 11. listopada, idemo na hodočašće u Aljmaš, Vukovar i Ilok. Polazak je u 5 sati ispred škole, a cijena je 150 kuna.

Najavljujemo Župno hodočašće u Svetu Zemlju – Izrael, u tjednu nakon Uskrsa, 7.-14. travnja 2015. godine, pod vodstvom dr. Darka Tomaševića. Cijena: 1450 USD. Prijave uz akontaciju od 300 USD i presliku putovnice primaju se do 31. listopada! Požurite se!

Ženidbu namjeravaju sklopiti: Tomislav MARUŠIĆ iz Zagreba (sin Slavka i Milomirke, dj. Damjanović), rkt. i Nataša VLASAK iz Zagreba (kći Dinka i Nevenke, dj. Mesarić), rkt..

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.