XXX. ned. kroz god.

26. listopada 2014.

XXX. ned. kroz god.
  1. Preporučujemo naš Župni molitvenik, s molitvama i pjesmama u čast bl. Alojziju Stepincu, tekstovima najčešćih zajedničkih pobožnosti u našoj Župi i drugim važnijim molitvama. Župni molitvenik možete nabaviti po cijeni od 15 kuna.
  2. Pozivamo sve zainteresirane župljane na filmsku večer, u ponedjeljak, 27. listopada u 19 sati, u dvorani Pastoralnog centra. Gledat ćemo nagrađivani film „O bogovima i ljudima“, istinitu priču o grupi redovnika trapista u ratom pogođenom Alžiru devedesetih godina. Radujemo se vašem dolasku!
  3. Zajednica mladih na svojim susretima započela je temu: Veliki proroci. Susreti su i dalje srijedom u 20,30 sati u Pastoralnom centru. Ovog tjedna više ćemo saznati o Jeremiji, „proroku novog Saveza“. Mi se veselimo vašem dolasku, a vi?!
  4. Četvrtkom nakon mise ostajemo na euharistijskom klanjanju.
  5. U subotu i nedjelju, 1. i 2.. studenoga mise će biti u školi. Na Sve svete mise su u 9 i 18 sati, a na Dušni dan po redovitom nedjeljnom rasporedu. Nedjeljnu misu u 11 sati prenosit će Hrvatski radio na prvom programu. Spomen svih vjernika pokojnika ima prednost pred slavljenjem nedjelje kroz godinu.
  6. Potpuni oprost za duše u čistilištu
    Potpuni oprost za pokojnike čije su duše u čistilištu mogu postići vjernici koji su se istinski pokajali, uz potpuni otklon duše od želje za bilo kakvim grijehom, i to:
    a)    tko u dane od 1. do 8. studenoga pohodi groblje i moli za pokojne;
    b)    tko na dan Svih svetih, ili na Dušni dan, ili po dopuštenju ordinarija u nedjelju poslije Dušnog dana, pohodi neku crkvu ili oratorij i ondje, uz sakramentalnu ispovijed, ako je potrebna, i pričest, izmoli Molitvu Gospodnju, Vjerovanje i molitvu na nakanu Svetoga Oca, te moli za pokojne.
  7. I sljedeće nedjelje nastavljamo sa susretima djece školske dobi. Susret je u dvorani Pastoralnog centra, u 10,30 sati. Pozivamo svu zainteresiranu djecu da se priključe!
  8. Ženidbu namjeravaju sklopiti: Mladen Antun Klemenčić iz Zagreba (sin Kornelija i Amalije, dj. Klepac), rkt. i Mirna Herzer Klemenčić, dj. Herzer, iz Zagreba (kći Borisa i Darinke), nekršt.
  9. Najavljujemo Župno hodočašće u Svetu Zemlju – Izrael, u tjednu nakon Uskrsa, 7.-14. travnja 2015. godine. Cijena: 1450 USD. Prijave uz akontaciju od 300 USD primaju se do 31. listopada.

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"