Župne obavijesti: 12. svibnja 2013. (7. vazmena ned.)

11. svibnja 2013.

Župne obavijesti: 12. svibnja 2013. (7. vazmena ned.)

Molimo za uspješan dovršetak Natječaja za idejno rješenje naše Župne crkve i parka.

Prošle nedjelje održani su izbori za Župno pastoralno vijeće. Na izbore je izašlo 270 župljana, od toga su 264 važeća i 6 nevažećih listića. Od 15 kandidata u ŽPV ulazi njih 5 s najviše dobivenih glasova:
Frano Gracin (143),
Jasna Kovačić (112),
Lili Gracin (102),
Mateja Klapan (99),
Marija Bevanda (85).

Čestitamo izabranima! Nakon što Nadbiskupski duhovni stol dekretom potvrdi ovaj izbor, sazvat će se konstituirajuća sjednica ŽPV-a.

Između Uzašašća i Duhova, svakog dana u 18:30 molimo devetnicu Duhu Svetom. Kroz to vrijeme svibanjske pobožnosti su u 18 sati.

Danas je u 9 sati slavlje Prve svete pričesti. Pratimo prvopričesnike (41) zajedničkom molitvom da nastave svoje prijateljstvo s Isusom.

Pozivamo vas na kateheze za odrasle, srijedom nakon mise. Sadržaj kateheze od 8. svibnja o prve tri Božje zapovijedi možete pročitati u KKC-u, br. 2083-2195.

Euharistijsko klanjanje
u vazmenom vremenu je četvrtkom od 17 do 19 sati.

U subotu, 18. svibnja s početkom u 10 sati, pozivamo vas na piknik na Bundeku. Pozivamo sve – od najmlađih do najstarijih! Za sudjelovanje u pikniku pridonosi se po 30 kuna, a uključiti se možete prijavom nakon svake mise do srijede, 15. svibnja. Ako netko može ili želi nečim pridonijeti, jako ćemo se obradovati! S radošću vas očekujemo!

Istoga dana imat ćemo Duhovsko bdjenje.

U organizaciji građanske inicijative „U ime obitelji” danas počinje prikupljanje potpisa za raspisivanje referenduma s pitanjem: „Jeste li za to da se u Ustav RH unese odredba po kojoj je brak životna zajednica žene i muškarca?“ Hrvatska biskupska konferencija podupire ovu inicijativu. Potpisi se stoga prikupljaju i ispred naše škole nakon svih misa, a uz potpis vam treba i MBG. Ponesite i dijelite promidžbene letke.

U nedjelju, 19. svibnja, nakon večernje mise bit će predstavljanje ignacijanskih duhovnih vježbi u svakodnevnici, koje organizira zajednica Injigo. Više informacija na: www.injigo.com .

Fotografije s posljednjeg Izleta u nepoznato možete pogledati na našoj mrežnoj stranici.

U subotu, 8. lipnja, naša Župa organizira hodočašće u Padovu. Polazak je u 1 sat ujutro, ispred škole. Cijena je 230 kuna. Prijave u Župnom uredu.

00:00 cjelonoćno klanjanje
07:30 jutarnja misa
09:00 susret djece 5. - 7. razreda OŠ
10:00 dječji zbor

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.