Župne obavijesti: 13. listopada 2013. (28. ned. kroz god.)

12. listopada 2013.

Župne obavijesti: 13. listopada 2013. (28. ned. kroz god.)

Crkva danas slavi Nedjelju zahvalnosti za Božja dobročinstva. Svatko ima razloga reći "Hvala!" Bogu i bližnjima. Za osobnu molitvu zahvale preporučujemo Ps 145.

Nakon devetodnevne duhovne priprave, na završetku Stepinčevih dana, danas posvećujemo našu Župu Bezgrešnom Srcu Marijinu. Slavlje posvete, u 11 sati, prenosi Hrvatski radio na 1. programu.

Večeras u 18 sati predstavljamo naš Pastoralni plan za godinu 2013.-2014. Za sve naše obitelji pripremili smo sažet Raspored pastoralnih događanja.

Započela je priprava djece za primanje sakramenata. Popis kandidata možete provjeriti na stranici vjeronauka.

Započela je priprava odraslih koji žele postati katolici ili nisu primili sve sakramente inicijacije. Prijave su moguće još ovoga tjedna.

Tijekom listopada pozivamo vas na listopadske pobožnosti. Svakoga dana, od 17,20 sati, molimo krunicu i marijanske litanije na nakanu učvršćenja vjere u našim obiteljima i narodu, za svećenike, služitelje vjere te za nova duhovna zvanja.

Zajednica mladih nastavlja sa svojim susretima na temu molitve i ove u srijede u 20,30 sati u Pastoralnom centru.
Tema ovotjednog susreta je Lectio Divina – avantura Božje riječi, kad ćemo više saznati o ovom jedinstvenom vidu molitve.
Veselimo se vašem dolasku!

Mješoviti zbor održava probe četvrtkom u 19,30 sati, Zbor mladih subotom u 16,00 sati, a Dječji zbor nedjeljom u 10,00 sati Primamo nove članove!

Euharistijsko klanjanje je četvrtkom nakon mise.

Sljedeće nedjelje slavimo 87. svjetski dan misija, pod geslom "Naviještanje evanđelja trajna je zadaća Crkve". Svetu misu u 11 sati predvodit će preč. Anđelko Košćak, rektor Nadbiskupskog bogoslovnog sjemeništa.
Sva milostinja toga dana namijenjena je za potrebe misijskog djelovanja Crkve.

18:30 roditeljski sastanak za krizmanike - učenike 8. razreda
19:00 euharistijsko klanjanje

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.