Župne obavijesti: 16. prosinca 2012. (3. došašća)

15. prosinca 2012.

Župne obavijesti: 16. prosinca 2012. (3. došašća)

1. Današnja Nedjelja Caritasa slavi se pod geslom: „Vjera ljubavlju djelotvorna“. Sva milostinja namijenjena je za potrebite. Uključite se i u jubilarnu desetu božićnu akciju Hrvatskog Caritasa „Za 1000 radosti“, ove godine pod nazivom "Vjerovali ili ne – i vi možete mijenjati svijet". Preporučujemo vam i nabavku Caritasovih promotivnih kartica. Više o akcijama Hrvatskog Caritasa i Caritasa Zagrebačke nadbiskupije pogledajte na njihovim web-stranicama: caritas.hr i czn.hr. U našoj Župi organiziramo akciju prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane. Još danas možete donijeti svoje darove ili novčani prilog. Hvala svim ljudima dobre volje!
  2. Danas je u 10 sati  tribina o Zdravstvenom odgoju uvedenom u škole. Na tribini će sudjelovati članovi udruge GROZD. Pozivamo roditelje školske djece, koji su katolici, da hrabro brane kršćanske vrijednosti i ne dopuštaju ideološki preodgoj svoje djece.
  3. Na štandu ispred crkve "Društvo za pomoć mentalno retardiranim osobama Krapinsko-zagorske županije" predstavlja neke od radova iz vlastite radionice. Podržimo ih u njihovom nastojanju da vlastitim radom priskrbe sredstva potrebna za rad udruge.
  4. Večeras u 19 sati naš Mješoviti zbor i Mješoviti zbor i koralisti Župe sv. Mateja iz Dugava pozivaju vas na Adventsku glazbenu molitvu iz gregorijanske i zagrebačke baštine, u župnoj crkvi u Sloboštini.
  5. Betlehemsko svjetlo dolazi u našu Župu večeras, u 18 sati. Od sutra će biti u Pastoralnom centru.
  6. Svakog jutra, osim nedjeljom, u 6 sati u našoj kapeli slavimo mise zornice.
  7. U Godini vjere, srijedom u 18.45 sati, održavaju se kateheze za odrasle vjernike. Svi ste dobrodošli!
  8. Upisujemo mise za sljedeću godinu. Svakoga petka bit će tzv. kolektivna misa, tj. misa na više nakana, za koju se ne daje puni iznos misnog stipendija (50 Kn za recitiranu misu, 100 Kn za pjevanu misu), nego dragovoljni prilog.
  9. Božićna ispovijed bolesnih i nemoćnih bit će u četvrtak, 20. prosinca, od 9 do 12 sati. Ispovijed mladih i odraslih bit će u subotu, 22. prosinca, u 16 sati, u školi.
  10. Na Badnjak će mise biti u 20 sati (“mala polnoćka” prigodna za djecu i starije) i u 24 sata Polnoćka.
  11. Na Božić su mise po redovitom nedjeljnom rasporedu.
  12. Raspored ovogodišnjeg blagoslova obitelji bit će otisnut na zasebnom listiću i dostupan na našoj internet stranici, a započinje 27. prosinca.
  13. Od 22. prosinca do 13. siječnja mise će biti u školi, Župni ured neće raditi, a svećenika možete potražiti svakog dana nakon mise!

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale