Župne obavijesti: 17. ožujka 2013. (5. korizmena ned.)

16. ožujka 2013.

Župne obavijesti: 17. ožujka 2013. (5. korizmena ned.)

U srijedu, 13. ožujka, za novog Papu izabran je kardinal JORGE MARIO BERGOGLIO, isusovac, nadbiskup Buenos Airesa iz Argentine. Uzeo je ime FRANJO. Zahvaljujemo Bogu na ljubavi i providnosti kojom vodi svoju Crkvu i molimo ga da Svetom Ocu Franji pomogne u važnoj službi koja mu je povjerena u Crkvi!

Molimo za uspjeh natječaja za izradu idejnog rješenja parka i Župne crkve i za proglašenje svetim kardinala Stepinca.

Danas na misi u 11 sati naši katekumeni - odrasli pripravnici na sakramente inicijacije - obavit će svoj treći skrutinij (provjeru) kojim se traži duh pokore, osjećaj za tajnu grijeha i smrti te nadu u vječni život djece Božje. Pratimo ih tijekom korizme pojačanom molitvom.

Pobožnost križnog puta je utorkom i petkom u 17,30 sati u kapeli, a nedjeljom u 10,15 sati u školi.

Svetkovina sv. Josipa posebno se slavi na Trešnjevki. Svete mise su ujutro svakih sat vremena, a popodne u 15, 16,30 i 18,30 sati. U našoj Župi mise će, u kapeli, biti u 9 i u 18 sati. Na svetkovinu Sv. Josipa župni ured NE RADI!

Ovogodišnju korizmu obogatili smo tjednom molitvom za razne potrebe. U petom korizmenom tjednu molimo za obraćenje „vjernika“ i temeljitu uskrsnu ispovijed.

Pozivamo na kateheze za odrasle, srijedom u 18,45 sati. Sadržaj kateheze od 13. ožujka, o Čovjekovoj slobodi i pozivu na blaženstvo možete pročitati u KKC-u, br. 1700-1748.

U našoj Župi organiziramo akciju prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane. Još danas možete donijeti svoje darove ili novčani prilog. Hvala svim ljudima dobre volje!

Pođite u Jeruzalem putem interneta i posjetite Baziliku Svetog groba! www.holysepulchre.custodia.org/virtualtour

Uskrsna ispovijed bolesnih i nemoćnih bit će u srijedu, 20. ožujka, od 9 do 12 sati.
Uskrsna ispovijed mladih i odraslih
bit će u subotu, 23. ožujka, u 16,30 sati u školi. Misa će također toga dana biti u školi. Iskoristite mogućnost za sakrament pomirenja jer će na raspolaganju biti više svećenika. Potražite u svojemu molitveniku nacrt ispita savjesti (10 B.z., 5 C.z., 2 Z.lj., 7 G.g., ili 8 B.), dobro se pripremite i dođite - svi!

Tradicionalni križni put za mlade na Ksaveru ove će se godine održati u četvrtak, 21. ožujka u 20 sati, a predvodit će ga pomoćni zagrebački biskup mons. Ivan Šaško.

Kardinal Josip Bozanić susrest će se u četvrtak 21. ožujka u 19 sati u katedrali s katekumenima i odraslim pripravnicima za sakramente kršćanske inicijacije. Svaki katekumen u osobnom susretu s Nadbiskupom predstavit će se imenom i prezimenom te od njega primiti Simbol vjere - Vjerovanje, što u Godini vjere ima posebno značenje.

Iduće nedjelje slavimo Nedjelju Muke Gospodnje ili Cvjetnicu. Liturgija toga dana uključuje spomen na Isusov ulazak u Jeruzalem i izvještaj o Isusovoj muci. Mise će biti u 9, 10,30 i 18 sati, a na početku svake bit će obred blagoslivljanja grančica koje, uz prilog za Župni Caritas, možete dobiti ispred škole. Misa u 10,30 sati, s pjevanjem Muke Gospodnje, započinje blagoslovom grančica u školskom dvorištu, a zatim svi u procesiji ulazimo u „crkvu“.

Preporuka! Internetske stranice o Stepincu (9): www.zupa-astepinca-novska.hr

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje