Župne obavijesti: 2. prosinca 2012. (1. došašća)

30. studenoga 2012.

Župne obavijesti: 2. prosinca 2012. (1. došašća)

1. Predstavljanje prvopričesnika je danas u 9 sati, katekumena u 11 sati, a krizmanika u 18 sati.
  2. Prvom adventskom nedjeljom započinje došašće, vrijeme pobožnog i radosnog iščekivanja Božića. Tijekom došašća pozivamo vas na mise zornice, svakog jutra u 6 sati, u našoj kapeli. Nedjeljom nema zornica! Na početku svake zornice molimo jutarnju molitvu iz Božanskog časoslova. Svagdanje večernje i sve nedjeljne mise ostaju prema redovitom rasporedu.
  3. Od ovoga tjedna upisujemo mise za sljedeću godinu. Svakoga petka bit će tzv. kolektivna misa, tj. misa na više nakana. Važno je razumjeti da kod takvih misa vjernici ne daju puni iznos misnog stipendija (50 kn za recitiranu misu, 100 kn za pjevanu misu), nego daju dragovoljni prilog.
  4. Pred nama je prvi petak u mjesecu, treći u našoj pobožnosti Devet prvih petaka. Toga dana posjećujemo bolesnike. Koji žele da ih svećenik pohodi, neka se jave u Župni ured.
  5. Susreti ministranata održavaju se subotom u 9 sati.
  6. Na svetkovinu Bezgrešnog začeća BDM, u 6 sati, blagoslovit ćemo kip Majke Božje Fatimske, koji je za potrebe našega Pastoralnog centra iz Fatime donijela jedna župljanka.
  7. U subotu, 8. prosinca polazi hodočašće u Krašić, rodno mjesto bl. Alojzija Stepinca. Predviđen je i posjet Okiću i jami Jazovki. Cijena je 120 kuna. Prijave se primaju u agenciji Te Deum, na br. tel. 098 / 1684-195 i 099 / 2104-744.
  8. Tjedan Caritasa započinje sljedeće nedjelje. Više o akcijama Caritasa Zagrebačke nadbiskupije i Hrvatskog Caritasa pogledajte na njihovim web-stranicama: caritas.hr i czn.hr. U našoj Župi organizirat ćemo akciju prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane. Svoje darove možete donijeti u Pastoralni centar, u petak i nedjelju, 14. i 16. prosinca.
  9. U subotu, 15. prosinca idemo na izlet „Advent u Grazu“. Polazak je u 7 sati ispred škole. Potrebna je važeća putovnica. Cijena je 130 kuna. Karte možete nabaviti u Župnom uredu. Rezervacije vrijede 2 dana.
  10. Prošle je srijede tema kateheze bila „Vjerujem u Isusa Krista, jedinorođenoga Sina Božjega, koji je začet po Duhu Svetom, rođen od Marije Djevice“. Na susretu sudionici su imali priliku pobliže upoznati značenje navedenih redaka Apostolskog vjerovanja. Susreti se nastavljaju održavati svake srijede, u 18.45 sati. Sadržaj navedene teme može se pročitati u Katekizmu Katoličke Crkve br. 422.-511.
  11. Završile su prijave za blagoslov obitelji. Hvala svima na razumijevanju i suradnji!

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"