Župne obavijesti: 21. listopada 2012.

20. listopada 2012.

Župne obavijesti: 21. listopada 2012.

1. Danas, (21. listopada) slavimo 86. svjetski misijski dan, pod geslom "Pozvani oko sebe širiti svjetlo Riječi istine". Sva današnja milostinja namijenjena je za potrebe misijskog djelovanja Crkve.
  2. Zajednica mladih naše Župe organizira u petak, 26. listopada, razgledavanje izložbe Domovinski rat u Hrvatskom povijesnom muzeju. Okupljanje je „ispod sata na Jelačić placu“ u 16.10 sati. Karta za studente je 5 kuna, za ostale 10 kuna, a uključuje vodiča. Prijave na e-poštu: mateja.klapan@gmail.com.
  3. Pozivamo vas na predstavljanje Pastoralnog plana ove Župe za godinu 2012.-2013., u nedjelju, 28. listopada, u 18 sati. Za sve naše obitelji pripremili smo Raspored pastoralnih događanja.
  4. U nedjelju, 28. listopada, nakon večernje mise pozivamo vas na Marijansku glazbenu molitvu, u kojoj će sudjelovati naš Mješoviti zbor i Mješoviti zbor Župe sv. Mateja iz Dugava. Molitva sadrži tekstove Svetoga pisma, pjesme iz Kuhačeve ostavštine, napjeve iz Cithare octochorde, gregorijanske napjeve i druge marijanske pjesme. Pozivamo sve Marijine štovatelje, a osobito članove Schönstatske obitelji naše Župe.
  5. Tijekom listopada pozivamo vas na listopadske pobožnosti. Svakoga dana, od 17.20 sati, molimo krunicu i marijanske litanije.

ZA ODRASLE
Dana 17.10.2012. u prostorijama Župnog pastoralnog centra održan je prvi susret Župne kateheze za odrasle u ak. god. 2012./2013. na temu „Vjera i spoznaja Boga“, a tema cjelokupnog ciklusa Župne kateheze je „Godina vjere – što i kako vjerujemo?“
Susreti se nastavljaju održavati svake srijede u 18.45 sati i traju 45-60 minuta. Pozivamo sve zainteresirane odrasle da nam se pridruže i time prodube i bolje upoznaju svoju vjeru.
Sadržaj teme prvog susreta Župne kateheze za odrasle može se pročitati u Katekizmu Katoličke crkve br. 142-184 (dostupno na: www.hbk.hr/katekizam).

ZA MLADE
Što je vjera i u što vjerujemo? Kako je vjera koju ispovijedamo sažeta u „Vjerovanje“ – „Credo“? Zašto molimo Vjerovanje svake nedjeljne mise? Što znači kada Vjerovanje započnemo rječju „vjerujem“?
Kao što je već svima poznato, zakoračili smo u „Godinu vjere“, vrijeme u kojemu bi mi vjernici trebali ponovo preispitati svoju vjeru te je nastojati što više spoznati onakvom kakva ona uistinu i jest. Upravo zato ćemo se ove srijede osvrnuti na simbol naše vjere – Vjerovanje i pokušati barem malo više produbiti i približiti naše shvaćanje tog simbola. Stoga ako vas zanimaju odgovori na neka od prethodno postavljenih pitanja, a i na mnoga druga pridružite se još jednom susretu Zajednice mladih naše župe, svake srijedu u 20.30 sati.

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"