Župne obavijesti: 28. listopada 2012.

28. listopada 2012.

Župne obavijesti: 28. listopada 2012.

1. Na Misijsku nedjelju je u našoj Župi prikupljeno 2.220 kuna milostinje za potrebe misijskog djelovanja Crkve. Hvala svim darovateljima!
  2. Pozivamo vas na predstavljanje Pastoralnog plana ove Župe za godinu 2012.-2013., večeras u 18 sati. Za sve naše obitelji pripremili smo Raspored pastoralnih događanja.
  3. Večeras nakon večernje mise pozivamo vas na Marijansku glazbenu molitvu, u kojoj će sudjelovati naš Mješoviti zbor i Mješoviti zbor Župe sv. Mateja iz Dugava. Glazbena molitva sadrži tekstove Svetoga pisma, pjesme iz Kuhačeve ostavštine, napjeve iz Cithare octochorde, gregorijanske napjeve i druge marijanske pjesme. Pozivamo osobito Marijine štovatelje, članove Schönstattske obitelji naše Župe.
  4. Pozivamo vas da tijekom Godine vjere sudjelujete u programu katehizacije odraslih katolika, na temu „Što i kako vjerujem?“ Program se održava srijedom u 18.45 sati.
  5. Misno bdijenje uoči blagdana Svih Svetih pod nazivom „Holywin – svetost pobjeđuje“ održat će se u srijedu, 31. listopada 2012. godine u 19 sati, u  međubiskupijskom sjemeništu na Šalati, Voćarska 106. Sedmi po redu Holywin održava se u organizaciji Ureda za pastoral mladih Zagrebačke nadbiskupije, a geslo je misao sv. Terezije Avilske: „Tko ima Boga, ništa mu ne nedostaje“.
  6. Od 1. do 4. studenoga sve mise će biti u školi.
  7. Vjernici koji pobožno pohode groblje, te se makar u duhu pomole za vjerne pokojne, dobivaju oprost koji mogu namijeniti samo za duše u Čistilištu. Potpuni oprost koji se namjenjuje za duše u Čistilištu dobiva se u prvih osam dana u mjesecu studenome, a u ostalo doba godine dobiva se djelomični oprost. Po odredbi našeg nadbiskupa na svetkovinu Svih svetih (vidi raspored misa!), na Dušni dan i u nedjelju poslije Dušnog dana mogu vjernici i u svim crkvama dobiti potpuni oprost koji se također može namijeniti samo za pokojne. Uvjeti za dobivanje potpunog oprosta: potrebno je pohoditi groblje ili crkvu u kojoj treba izmoliti Oče naš i Vjerovanje, primiti Svetu pričest (po potrebi se ispovijediti), te izmoliti molitvu na nakanu Svetog oca Pape. Taj se oprost dobiva od podneva 31. listopada do ponoći 2. studenoga, te od podneva slijedeće subote do ponoći slijedeće nedjelje.
  8. Na Dušni dan bit će misa na više nakana, pa možete još uvijek dodati imena svojih pokojnika. Mise na tzv. kolektivne nakane dopuštene su u našoj Nadbiskupiji, ali ih zbog relativno malog interesa do sada nije bilo u našoj Župi. Važno je razumjeti da kod takvih misa vjernici ne daju puni iznos misnog stipendija, nego daju dragovoljni prilog. U slučaju da se prikupi iznos veći od stipendija, razlika se predaje Nadbiskupskom duhovnom stolu.
  9. Pred nama je prvi petak u mjesecu, dan posvećen Presvetom Srcu Isusovu i prigoda za primanje svetih sakramenata. To je drugi u nizu od 9 prvih petaka koje ćemo zajednički obavljati do lipnja sljedeće godine. Toga dana posjećujemo bolesnike koji se žele ispovijediti i pričestiti, ili primiti bolesničko pomazanje.

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.