Župne obavijesti: 5. svibnja 2013. (6. vazmena ned.)

4. svibnja 2013.

Župne obavijesti: 5. svibnja 2013. (6. vazmena ned.)

Danas se održavaju izbori za Župno pastoralno vijeće. Na stolu ispred škole uzmite i odmah popunite svatko po jedan izborni listić. Treba izabrati 5 od predloženih 15 kandidata, i to zaokruživanjem rednog broja ispred imena.

U srijedu, 8. svibnja, na rođendan bl. Alojzija Stepinca, u našoj će Župi biti cjelodnevno euharistijsko klanjanje. Nakon mise u 9 sati, u kapeli će biti izloženo Presveto na osobno i zajedničko štovanje. Svečano klanjanje s blagoslovom bit će od 18 do 19 sati.

U četvrtak, 9. svibnja, je svetkovina Uzašašća Gospodinova. Mise su u kapeli u 9 i 19 sati.

Euharistijsko klanjanje u vazmenom vremenu je četvrtkom od 17 do 19 sati.

Svakog vazmenog petka u našoj je kapelici u 18,30 sati pobožnost „Put svjetla“.

U petak, 10. svibnja, započinjemo devetnicu Duhu Svetom.

Sljedeće nedjelje, u 9 sati, bit će slavlje prve svete pričesti. Tko može, neka dođe na neku drugu misu kako bi obitelji prvopričesnika mogle ući u „crkvu“. Preporučujemo ih u vaše molitve!

U nedjelju, 12. svibnja, u 7 sati na autobusnoj stanici preko puta Mc-Donaldsa na Krugama,  vozi bus na hodočašće u Malu Suboticu, Gospi Schönsttatskoj. To je Majčin dan. Bit će program za majke i djecu. Povratna karta je 60 kn, a za djecu se ne plaća. Svi ste dobro došli, posebno majke i djeca. Kontakt osoba za sva pitanja je gđa. Ankica Petrak, tel. 6147-001.

Sljedeće nedjelje, 12. svibnja, u organizaciji građanske inicijative „U ime obitelji” počinje prikupljanje potpisa za raspisivanje referenduma s pitanjem: Jeste li za to da se u Ustav RH unese odredba po kojoj je brak životna zajednica žene i muškarca?
Hrvatska biskupska konferencija podupire ovu inicijativu. Potpisi će se stoga prikupljati i ispred naše škole nakon svih svetih misa. Ako želite poduprijeti ovu inicijativu, ponesite sljedeće nedjelje svoj MBG. Na izlazu iz škole dobit ćete već danas promidžbene letke.

U nedjelju 12. svibnja bit će III. studentsko hodočašće na Mariju Bistricu. Prijave preko fakulteta i zavičajnih klubova studenata.

Molimo za uspješan dovršetak Natječaja za idejno rješenje naše Župne crkve i parka.

Započele su svibanjske pobožnosti. Dođite svaki dan na marijansku krunicu i litanije prije večernje mise.

U subotu, 18. svibnja s početkom u 10 sati, pozivamo vas na piknik na Bundeku. Pozivamo sve – od najmlađih do najstarijih! Za sudjelovanje u pikniku pridonosi se po 30 kuna, a uključiti se možete prijavom nakon svake mise do srijede, 15. svibnja. Ako netko može ili želi nečime pridonijeti, jako ćemo se obradovati! S radošću vas očekujemo!

U subotu, 8. lipnja, naša Župa organizira hodočašće u Padovu. Polazak je u 1 sat ujutro, ispred škole. Cijena je 230 kuna. Prijave u Župnom uredu.

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"